انجمن مجازی تخصصی پسوریازیس

در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها, دسترسی به انجمن های ویژه کاربران عضو شده و ... در سایت ثبت نام کنید . ثبت نام

تلگرام اینستاگرم انجمن در گوشی شما Follow us on Twitter Follow us on Facebook
 • آخرین اخبار RSS Feed

  by  تعداد بازدیدها: 2685 
  content/attachments/1303-pso2010.jpg.html


  این کنگره که توسط بنیاد رنه تورین (Rene Touraine) سازماندهی شده است از تاریخ 4 الی 7 جولای سال 2013 در پاریس، فرانسه برگزار خواهد شد.
  بنیاد رنه تورین (Rene Touraine) یک بنیاد بین المللی در حوزه پزشکی پوست است.

  اهم موضوعات اصلی مورد بحث در این کنگره عبات اند از:

  - سوریازیس و سلامت جهانی
  - بار سنگین سوریازیس
  - همه گیرشناسی سوریازیس: عوامل خطرزا و امراض مشترک
  - داروشناسی و سوریازیس
  - درمانهای جهازی مرسوم (سیستمیک)
  - نوردرمانی
  - داروهای نوین در دسترس
  - مدیریت سوریازیس در سناریوهای پیچیده
  - اقتصاد سلامتی مربوط به سوریازیس
  - سوریازیس و کودکان (فرزندان)
  - آرتروز سوریاتیک
  - پوست شناسی مبتنی بر مستندات و سوریازیس
  - پایگاه ها و انجمن ها و همکاری بین الملی

  همچنین فعالیت های این کنگره در چهار جلسه عمومی، شانزده کارگاه عملی و سه دوره آموزشی برگزار میشود که عناوین مورد خطاب در این بخش ها به شرح زیر است:

  جلسات عمومی

  جلسه اول: مدیریت سوریازیس (هدف گیری بیمار)
  جلسه دوم: سوریازیس یک بیماری مادام العمر (وضعیت بهداشتی و سلامتی سوریازیس در اروپا: درسی برای آینده)
  جلسه سوم: ابعاد ویژه مدیریت سوریازیس (چگونگی ارزیابی ایمنی داروهای سوریازیس)
  جلسه چهارم: استفاده بهینه از درمانهای سیستماتیک عرفی (تغییر پارادایم ها و الگوهای پاتوفیزیولوژی سوریازیس)
  ...
  by  تعداد بازدیدها: 1619 
  content/attachments/914-1.jpg.html


  حرکات نرم برای افراد دارای التهاب مفصلی پزوریاتیک مفید است.

  برای یک دهه یا بیشتر است که پزشکان و دیگر مراقبین سلامتی یوگا را برای مدیریت استرس و افسردگی به بیماران خود یا به عنوان یک خویش درمانی مکمل به افراد دارای درد کمر، التهاب مفصلی، ام اس و دیگر وضعیت های پزشکی توصیه میکنند. حجم وسیعی از تحقیقات به دانش در باره منافع سلامت بخش یوگا می افزاید.
  کیمبرلی کارسون یک مربی سلامت و درمان شناس یوگا در دانشگاه علم و سلامتی اورگون (OHSU) در پرتلند در این تحقیقات مشارکت داشته است. وی پیش از نقل مکان به پرتلند به مدت بیش از ده سال در مرکز گذران زندگی دانشگاه دوک در دورهام به تدریس مشغول بوده است.
  در دانشگاه دوک او به عنوان درمان شناس یوگا در برنامه های تحقیقاتی بر مبنای یوگا و مراقبه برای درمان وضعیت های پزشکی مختلف از جمله درد مزمن قسمت تحتانی کمر، درد سرطان سینه متاستاتیک و دردهای مفصلی مربوط به شیمی درمانی شرکت داشته است.
  در سال 2010 کارسون و همسرش جیمز کارسون که یک روانشناس در دانشگاه علم و سلامتی اورگون (OHSU) است توانستند کاهش چشمگیر درد، خستگی مفرط و دیگر نشانه های فیبرومیالژیا را در زنانی که در یک کلاس دو ساعته در هفته که وی تدریسش را به عهده داشت و ترکیبی از یوگا و مراقبه ی آهسته و نرم بود را به نمایش گذارند. نتایج این آزمایش در مجله درد (Pain Journal) منتشر شد.
  کارسون 42 ساله یوگا را با هدف کاهش دردهای مزمن و استرس به صورت هوشیارانه تدریس میکند. این نوع برنامه مراقبه توسط جان کاباطزین بنیانگذار مرکز هوشیاری در طب، بهداری، تندرستی و جامعه در دانشگاه ماساچوست توسعه یافت. جان کاباطزین در شماره تابستان 2011 نشریه Psoriasis Advance معرفی شده است. او اخیرا در مصاحبه ای به تشریح چگونگی تاثیر یوگا و مراقبه بر مرتفع سازی دردهای مزمن پرداخته است.
  او می گوید: "در مورد دردهای مزمن در بین مردم شایع است که با منقبض ساختن عضلات خود در برابر دردشان مقاومت می کنند که خود می تواند احساس درد را افزایش دهد. یکی از مهمترین مزایای یوگا بازگرداندن تحرک به ناحیه ای است که منقبض شده است".
  "تنفس نیز می تواند تحت تاثیر این انقباض قرار گیرد. اما در عین حال نیز می توان تنفس را همراه با تحرک مفاصل و کشش عضلات مورد نیاز برای کمک به مفاصل آسیب دیده از طریق یوگا بهبود داد. این تغییرات می تواند به ویژه برای افراد دارای درد مفصلی مربوط به آرتروز پزوریاتیک مفید باشد."
  ...
  by  تعداد بازدیدها: 2373 
  content/attachments/554-.jpg.html


  دکتر عباس راشی، رییس بخش پوست بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: در گذشته برای درمان از داروهای خوراکی و موضعی استفاده می کردند و کنترل آن سخت بود ولی امروزه تحقیقات نشان داده است برخی غذاها در کنترل آن موثر است.
  وی گفت: رژیم غذایی که برای آن پیشنهاد می شود گیاه خواری است که حداقل 50 درصد موادغذایی آنها باید سبزیجات و میوه جات تازه باشد.
  رییس بخش پوست بیمارستان حضرت رسول اکرم تصریح کرد:‌ میوه ها و سبزیجات پوست ریزی را کمتر کرده و باعث بهبود وضعیت بیماری می شوند.
  میوه های تازه و سبزیجاتی مانند هویج، پیاز و سیر در کنترل بیماری موثر است
  .
  غذاهای گلوتن دار این بیماری را تشدید می کند
  راشی در ادامه اظهار کرد: غذاهایی مانند گندم، نان، گندم سیاه و جو که دارای ماده گلوتن هستند بیماری را تشدید می کند و باید از مصرف غذاهای حاوی گلوتن خودداری کرده و بهتر است از حبوباتی مانند ذرت و برنج استفاده شود.

  این متخصص پوست و مو افزود:
  ...
  by  تعداد بازدیدها: 1497 
  content/attachments/378-psoriasis-advocates-researchers-niams-2012.jpg.html  در اواسط مارس 2012، نزدیک به 30 طرفدار بنیاد ملی پسوریازیس ، پژوهشگران و کارکنان طی سفر ی به واشنگتن دی سی، مصرانه از کنگره برای ادامه کمک مالی مجموعه ای از داده ها پسوریازیس در مراکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) درخواست کردند. بودجه این امکان را می دهد که سی دی سی به بررسی میزان شیوع، سن شروع، تاریخ طبیعی پسوریازیس و آرتریت پسوریاتیک، و خطرات بهداشتی بپردازد .این عوامل اطلاعاتی می تواند منجر به درمان های جدید و درمانی برای بیماری شود.
  هیئت های نمایندگی از کالیفرنیا، ایلینوی، تگزاس، نیویورک، نیوجرسی، واشنگتن، اورگان، فلوریدا، مریلند، پنسیلوانیا و ویسکانسین در زمان ارسال پیام خصوصی به این مهم به 25 مجلس سنا و 34 مجلس نمایندگان دفاتر اقدام کردند.در طول سفر، قهرمان Reps دبی واسرمن شولتز (D-Fla.، 20) و جیم Gerlach (R-Pa.، 16) طی نامه ای همکاری خود را در حمایت از درخواست گروه منتشر کردند. چهارده نفر از اعضای کنگره، از جمله دو نماینده، حمایت خود را امضا کرد. علاوه بر این، Reps. جیسون Altmire (D-Pa.، 4) و سوزان Bonamici (D-Ore.، 1) شرکت پسوریازیس وتحقیقات پسوریاتیک آرتروز، درمان و مراقبت از قانون (PPARCCA)حمایت کردند، قانون در حال حاضر درکنگره در نظر گرفته شده است.پیوستن به حامیان پسوریازیس شش دانشمندان در قله ی پسوریازیس و تحقیقات آرتریت پسوریاتیک بودند.
  ...
  by  تعداد بازدیدها: 1112 

  پسوریازیس خواب
  دکتر کریستینا Callis Duffin از دانشگاه بخش پوست در شهر Salt Lake ایالت یوتا می گوید: بررسی پرسش هایی از این دست و ارتباط بین خواب و همه انواع پسوریازیس است تمرکز تحقیقات زندگی اش، است.

  در یک مطالعه اخیر، منتشر شده در پاییز 2011 موضوع تالار گفتمان پسوریازیس، مجله National Psoriasis Foundation برای متخصصین، Callis Duffin و محققان افراد مبتلا به پسوریازیس، ورم مفاصل پسوریاتیک خواب خود را بررسی و در مقایسه با نتایح خود با افرادی که از گروه کنترل است.

  نتایج : افراد مبتلا به پسوریازیس شدیدتر ، مشکل بی خوابی بیشتری نسبت به سایر افراد هم نوع خود را دارند .

  اگر شما دچار مشکل خواب هستید پس چه باید کرد تا خوابی آرام داشته باشید ؟


  1- خوابیدن و بیدار شدن در زمان های ثابت در زمان های مشخص حتی در تعطیلات آخر هفته
  2- پیگیری عوامل آرامش قبل از خواب معمول مانند حمام، گوش دادن به موسیقی، یا مطالعه
  3- ایجاد یک محل خواب راحت ، تاریک، آرام
  4- اختصاص اتاق خواب خود برای خواب و انتقال تلویزیون، کامپیوتر و سایر دستگاه های الکترونیکی در جای دیگر.
  5- اطمینان حاصل کنید که تشک و بالش خود راحت و مجهز هستند. اگر نه، به خرید یک رختخواب بهتر یک اولویت است.
  6- اجتناب از الکل کافئین ، و نیکوتین قبل از خواب.
  7- نخوردن غذا دو تا سه ساعت قبل از خواب.

  by

  Cimzia پسوریازیس
  Cimzia در پسوریازیس التهاب مفاصل تا پایان سال 2012، پس از نتایج مثبت فاز III نتایج آزمایشی برای دارو قرار دارد.
  نتایج از مطالعه
  Cimzia نشان داد که بیماران مبتلا به پسوریازیس التهاب مفاصل، از نظر آماری بهبود معنی دار در 12هفته در علائم و نشانه های پسوریازیس التهاب مفاصل مشاهده شده است.

  by  تعداد بازدیدها: 2391 
  content/attachments/296-.jpg.html

  رئیس بخش پوست بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) :  گندم و فرآورده‌های آن به دلیل دارا بودن ماده‌ای به نام گلوتن باعث تورم روده، سوءهاضمه و در ‌‌نهایت شدت بیماری پسوریازیس را در پی دارد که افراد مبتلا بهتر است از آن استفاده نکنند.
  دکتر عباس راثی رئیس بخش پوست بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) در گفتگو با خبرنگار سینا نیوز گفت: «پسوریازیس از جمله بیماریهایی است که معمولا به صورت ضایعات قرمز پوسته‌دار یا پوسته‌های صدفی در قسمت خارجی آرنج‌ها و زانو‌ها ایجاد شده و به تدریج کلفت‌تر و برجسته‌تر می‌شود تا تمام قسمتهای پوست بیمار از جمله ناخن‌ها و ناحیه سر بیمار را درگیر می‌کند.»

  ...

  صفحه 4 از 9 نخستنخست 12345678 ... آخرینآخرین
اکنون ساعت 09:06 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.
ﻛﭙﯽ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺪﻭﻥ ﺫﻛﺮ ﻣﻨﺒﻊ www.PsoriasisTalk.ir ﻣﻤﻨﻮﻉ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ