انجمن مجازی تخصصی پسوریازیس

در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها, دسترسی به انجمن های ویژه کاربران عضو شده و ... در سایت ثبت نام کنید . ثبت نام

تلگرام اینستاگرم انجمن در گوشی شما Follow us on Twitter Follow us on Facebook
 • آخرین اخبار RSS Feed

  by Published on 03-17-2013 07:44 PM  تعداد بازدیدها: 6602 
  content/attachments/10424-equilac-.jpg.html

  پرسش های متداول: Equilac کپسول :

  Equilac کپسول شامل چه موادی هستند؟
  هر کپسول Equilac حاوی 600 میلی گرم شیر مادیان متمرکز، 9 میلی گرم ویتامین C (اسید اسکوربیک)، دی اکسید سیلیکون، stearate منیزیم و ژلاتین حیوانی مبتنی بر (آب و ژلاتین) می باشد.

  چه مدت می تواند Equilac استفاده کنم؟
  توصیه می کنیم که مشتریان ما را به استفاده از Equilac حداقل به مدت سه ماه متوالی.

  هنگامی که شما احساس می کنید که شرایط شما به اندازه کافی تثبیت شده است، شما می توانید مصرف خود را به یک کپسول در روز به عنوان یک اقدام پیشگیرانه اقدام کنید . شما می توانید از Equilac هر مدت زمانی که دوست دارید استفاده کنید : در واقع، بسیاری از مشتریان راضی ما همچنان به استفاده از آن یک بار وضعیت آنها تثبیت شده است.

  چه زمانی من علام بهبودی اولیه را خواهم دید ؟
  در حالی که پاسخ به این سوال برای هر کس متفاوت است، طول متوسط ​​زمان که 2 تا 6 هفته است.

  درصد کمی از مردم ممکن است بدتر شدن علائم خود را در طول چند هفته اول را تجربه کنند. این کاملا طبیعی است و ثابت می کند که بدن خود در پاسخ به تغییر است. این مهم است که شما صبر داشته باشید : علائم شما به زودی فروکش می کند .
  ...
  by Published on 03-16-2013 07:27 PM  تعداد بازدیدها: 3826 
  content/attachments/10423-untitled.jpg.html


  شاخص اندازه گیری سطح و شدت پسوریازیس P.A.S.I
  Psoriasis Area and Severity Index

  (تلفظ: پازی یا پی ای اس آی)


  شاخص اندازه گیری سطح و شدت پسوریازیس (PASI) ابزاری است که به طور گسترده برای اندازه گیری شدت پسوریازیس استفاده می‌شود. این ارزیابی معمولاً در مطالعات بالینی برای درمان پسوریازیس مورد استفاده قرار می‌گیرد. PASI ترکیبی است از ارزیابی شدت ضایعات و گستردگی سطح مبتلا که به صورت نمره ای بین ۰ (بدون بیماری) و ۷۲ (حداکثر بیماری) محاسبه می‌شود.

  محاسبه PASI در دو مرحله عمده انجام می‌شود:

  1) محاسبه BSA یا سطح بدن پوشش داده شده با ضایعات و
  ۲) بررسی شدت ضایعات.

  ...
  by Published on 03-15-2013 07:24 PM  تعداد بازدیدها: 1585 
  content/attachments/10422-blood-group1.jpg.html  شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا برخی افراد دستگاه ایمنی یا گوارش قوی‌تری دارند و برخی دیگر نه؟ چرا برخی افراد می‌توانند به راحتی گوشت یا شیر را هضم کنند اما گروهی دیگر دچار مشکل می‌شوند؟ نتایج برخی از تحقیقات نشان می‌دهد که این قبیل مسایل تا حدی به گروه خونی شما وابسته است.

  انسان‌ها از بسیاری جهات با هم تفاوت دارند. این تفاوت در گروه‌های خونی آنها نیز وجود دارد. فردی که گروه خونی a مثبت دارد، نمی‌تواند از فردی با گروه خونی b منفی خون بگیرد زیرا در این صورت بدنش به شدت واکنش نشان می‌دهد. در مورد موادغذایی نیز همین مساله صادق است، یعنی برخی موادغذایی که بدن بعضی افراد به خوبی می‌پذیرد با دستگاه گوارش برخی دیگر از افراد سازگار نیست. البته در اینکه دستگاه گوارش می‌تواند خود را سازگار کند، شکی نیست اما اگر بدانید چه موادغذایی‌ای با بدن شما سازگارتر هستند، نیازی نیست بی‌دلیل دستگاه گوارشتان را خسته کنید.

  گروه خونی o
  گروه خونی o، قدیمی‌ترین و رایج‌ترین گروه خونی است که از 50 هزار سال پیش تاکنون در رگ‌های انسان‌ها جریان داشته است. بررسی‌ها نشان داده‌اند گروه خونی انسان‌های اولیه o بوده و با توجه به اینکه آنها بیشتر گوشتخوار بوده‌اند، پس بدنشان با این ماده غذایی سازگار شده است.
  ...
  by Published on 12-01-2012 10:06 PM

  این خبر در تاریخ ۰۶م آذر ۱۳۹۱ بە نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
  نتایج یک آزمایش تازه روش موش‌ها نشان داده است کە داروهای بیماری پوستی پسوریازیس می‌توانند مانع از پیشروی «زوال عقل» شوند.

  به گزارش سرویس «سلامت» ایسنا، متخصصان سوئیسی و آلمانی در این آزمایشات دریافتند داروهایی کە برائ تسکین التهابات ناشی از بیماری پسوریازیس مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توانند درعین حال برائ مقابله با عوارض و پیامدهای بیماری آلزایمر مفید و موثر باشند.
  به گزارش بی بی سی، این آزمایشات نشان داد وقتی بە موش‌ها داروهای مشابه داده می‌شود، حافظه کوتاه مدت آنها بهبود پیدا می‌کند. همچنین بە نظر می‌رسد تشکیل پروتئین‌هایی کە در تخریب سلولهای مغزی نقش دارند با مصرف داروهای پسوریازیس کاهش می‌یابد.
  کارشناسان مرکز مطالعات آلزایمر در انگلیس می‌گویند: التهاب مغزی در بیماری آلزایمر بعنوان یک فاکتور کلیدی مورد بررسی قرار گرفته است.
  پسوریازیس نیز یک اختلال التهابی است کە در اثر حمله سیستم دفاعی بە سلولهای پوستی سالم بدن و تحریک برائ تولید پوست تازه اتفاق می‌افتد. بە این ترتیب سیستم دفاعی کە سطح التهاب را در بدن کنترل می‌کند، می‌تواند در هر دو بیماری یعنی هم در آلزایمر و هم در پسوریازیس نقش داشته باشد.
  متخصصان دانشگاه زوریخ در سوئیس و پزشکان بیمارستان دانشگاه چاریت در آلمان با بررسی دو فاکتور ژنتیکی در سیستم دفاعی بدن موش‌ها کە در ایجاد التهاب و در نهایت بروز آلزایمر نقش دارند بە نتایج فوق دست یافتند.
  جزئیات بیشتر این مطالعه در مجله نیچر مدیسین انتشار یافته است.

  ISNA News Feed
  باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com


  by  تعداد بازدیدها: 1777 
  content/attachments/2928-capture.jpg.html


  روز جهانی پسوریازیس ؟

  امروز به عنوان یک روز سالانه به خصوص برای افراد مبتلا به پسوریازیس اختصاص داده شده است.
  روز جهانی پسوریازیس یک رویداد واقعا جهانی که در آن برای دادن صدای بین المللی به 125 میلیون نفر مبتلا به پسوریازیس در سراسر جهان است. توسط یک کنسرسیوم جهانی انجمن های بیماری از سراسر جهان تشکیل شده است ، هدف روز جهانی پسوریازیس بالا بردن مشخصات یک وضعیتی است که باید به طور جدی توسط مقامات ملی و بین المللی گرفته شده است.  هدف از روز جهانی پسوریازیس

  بالا بردن آگاهی : اجازه دهید افراد مبتلا به پسوریازیس بدانند که آنها تنها نیستند و به منظور بالا بردن آگاهی مردم . برای برطرف کردن اشتباهات در مورد این بیماری ، مانند این دیدگاه اشتباه که پسوریازیس مسری است.

  بهبود دسترسی به درمان : از دیگر اهداف روز جهانی پسوریازیس به منظور تشویق سیستم های بهداشت و درمان ، دولت ها ، پزشکان ، سرپرستان و تمام کسانی که مسئول مراقبت از پسوریازیس هستند .

  ایجاد وحدت در میان جامعه پسوریازیس : ارائه بستر های نرم افزاری که از آن صدای بیمار از سراسر جهان توسط تصمیم گیرندگان کلیدی شنیده شود.

  هنگامی که روز جهانی پسوریازیس تاسیس شد؟
  برای یک تعداد از سال ها گروه های بیمار های مختلف در مورد ایده داشتن یک روز سالانه به خصوص به افراد مبتلا به پسوریازیس اختصاص داده شود . در سال 2004 انجمن پسوریازیس در سراسر جهان راه اندازی شد به منظور بالا بردن آگاهی مردم از پسوریازیس که آن روز به عنوان روز جهانی پسوریازیس انتخاب شد.

  چه کسی اجرا می شود روز جهانی پسوریازیس؟
  این رویداد توسط فدراسیون بین المللی انجمن های پسوریازیس (IFPA) ، یک سازمان بین المللی است که عضویت در سازمان های پسوریازیس از کشورهای سراسر جهان ساخته شده است ارائه شده است. اعضای IFPA ملاقات به طور منظم به همکاری و بحث در مورد مسائل مهم مؤثر بر جامعه پسوریازیس جهان.
  ...
  by  تعداد بازدیدها: 2924 
  content/attachments/1861-image634601640558125000.jpg.html  نتایج یک آزمایش کانادایی نشان می دهد که به نظر می رسد یک داروی جدید برای بیماران مبتلا به پسوریازیس متوسط تا شدید بی خطر و موثر باشد.

  بی خطری این دارو برای مصرف طولانی مدت ثابت نشده است
  نتایج این آزمایش نشان می دهد، دوزهای بالای ISA247 که مهار کننده کلسینورین است علایم پسوریازیس را به میزان قابل ملاحظه ای بهبود می بخشد. کلسینورین پروتئینی است که به تنظیم التهاب کمک می کند.
  دکتر کیم پاپ از موسسه تحقیقات پزشکی پروبیتی در واترلو ایالت اونتاریو گفت: «این اولین داروی خوراکی در 20 سال گذشته است که برای درمان پلاک های پسوریازیسی متوسط تا شدید امیدواری نشان می دهد».محققان می گویند، داروی جدید نسبت به درمان های رایج پسوریازیس بی خطرتر و کاربرد آن آسان تر است. پسوریازیس یک بیماری پوستی اتوایمون است. شایع ترین شکل آن پلاک های پسوریازیسی است که با تکه های برآمده و قرمزرنگ یا ضایعات پوشیده با یک لایه سفید نقره ای از سلول های پوستی مرده پوشیده شده است. براساس آمار موسسه سلامت ملی آمریکا حدود 7.5 میلیون آمریکایی به پسوریازیس مبتلا هستند.در حال حاضر یکی از موثرترین درمان های پسوریازیس داروی مهارکننده کلسینورین سیکلوسپورین است. البته، اثرات سمی دارو بر کلیه ها مانع از کاربرد طولانی مدت آن در بیماران مبتلا به پسوریازیس است. به دلیل ظهور دوباره پلاک های پسوریازیس به محض قطع درمان، اغلب درمان طولانی مدت ضروری است.داروهای دیگر مانند اینفلکسیمب (رمی کید) بی خطر و موثر اما گران بوده و کاربرد آن ها راحت نیست. به علاوه بی خطری این دارو برای مصرف طولانی مدت مشخص نیست.نتایج این گزارش در شماره 19 آوریل مجله لانست منتشر شد.در این بررسی، گروه پاپ به صورت تصادفی 451 بیمار مبتلا به پلاک های پسوریازیسی را که حداقل 10 درصد بدنشان مبتلا بود به منظور دریافت داروی جدید یا پلاسبو انتخاب کردند. محققان به دنبال 75 درصد کاهش در چیزی بودند که منطقه پسوریازیس و نمره شاخص شدت (PASI 75) نامیده می شود. گروه پاپ دریافتند که پس از 12 هفته درمان، 47% از بیمارانی که بالاترین دوز ISA247 را دریافت کردند به PASI 75 رسیدند. بیماران دریافت کننده دوزهای پایین تر به 25 یا 16 درصد بهبودی در نمره PASI دست پیدا کردند. محققان گزارش کردند که در میان بیماران گروه پلاسبو، تنها چهار نفر از 115 بیمار به75 PASI رسیدند. پاپ گفت: «ISA247 یک داروی خوراکی مناسب برای درمان پسوریازیس است. این دارو به دلیل اثربخشی مناسب، تحمل پذیری بالا و داشتن حداقل اثرات متابولیک قابل قبول است.»پاپ ادامه داد: «به علاوه از آن جایی که تاثیر دارو با دوز آن ارتباط دارد، می توان دوز آن را متناسب با پاسخ و تحمل بیمار بدون خطر بالای عوارض جانبی تنظیم کرد.»یکی از متخصصان تصور می کند که لازم است نتایج این آزمایش در بررسی های طولانی مدت تر تکرار شده و لازم است تا این دارو رو در روی داروهای دیگر پسوریازیس مقایسه شود.دکتر لوییگی نلدی از واحد پوست و مرکز تحقیقات GISED در اسپدالی رینیتی برگاموی ایتالیا و نویسنده سرمقاله این بررسی اظهار کرد: «البته، پروفایل اثربخشی و بی خطری این دارو باید در بررسی های مقایسه ای طولانی مدت تر بیشتر ارزیابی شود.»نلدی متذکر شد که لازم است این آزمایشات در شرایط زندگی واقعی انجام شوند. به علاوه، آزمایش انجام شده به وسیله پاپ برای پی بردن به بی خطری این دارو خیلی کوتاه بود، چرا که بسیاری از بیماران دریافت کننده دارو برای کنترل پسوریازیس ناچار به استفاده طولانی مدت از آن هستند.نلدی گفت: «خطر سمیت کلیوی مزمن که به وسیله مهارکننده های کلسینورین القاء می شود با طولانی شدن دوره درمان افزایش می یابد و با داشتن اطلاعات کوتاه مدت با اطمینان نمی توان آن را پیش بینی کرد. یک قیاس گر مشهود در آزمایش ISA247 سیکلوسپورین بوده است. بدون داشتن یک مقیاس داخلی، این ادعا که ISA247 از سیکلوسپورین بی خطرتر است باید با احتیاط بررسی شود زیرا این اطلاعات بر اساس مقایسه های خارجی به دست آمده است.»
  بی خطری این دارو برای مصرف طولانی مدت ثابت نشده است

  ...
  by  تعداد بازدیدها: 1089 

  کشف پروتئین جدید برای درمان پسوریازیس و زخم های پوستی

  پروتئین پسوریازیس


  پسوریازیس یک اختلال خود ایمنی است که در آن سلول های پوست بطورکنترل نشده ای تکثیر می یابند. دربرخی از زخم ها یی که دیرالتیام می یابند مشکل، درست بر عکس این است: سلول های ترمیمی پوست به خوبی و با سرعت کافی رشد نمی کنند.


  به گزارش بنیان به نقل از ScienceDaily ، در مقاله منتشر شده در مجله Immunity ، محققان دانشگاه کالیفرنیا، مولکولی را توصیف کردند که ممکن است به درمان های جدید برای هر دو این بیماری ها منجر شود.
  یک تیم بین المللی از دانشمندان به رهبری Richard L. Gallo محقق اصلی این مطالعه، بیوپسی های پوست بیماران با و بدون پسوریازیس و همچنین پوست موش مبتلا به پسوریازیس با زخم هایی بر روی پشت را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. آنها کشف کردند که یک مولکول به نام REG3A به شدت در سلول های پوست طی پسوریازیس و التیام زخم بیان می شود، اما درشرایط نرمال پوست وجود ندارد.
  درآزمایش بر روی موش، محققان دریافتند که مهار REG3Aروند التیام زخم را کند کرده ، اما پسوریازیس را که معمولا با تکه های ملتهب ، سفید و فلس مانند پوست مشخص می شود از بین می برد.
  دانشمندان همچنین اشاره کردند که REG3A با همکاری با اینترلوکین 17 (IL-17) عمل می کند، اینترلوکین 17یک پروتئین سیستم ایمنی بدن است که در آبشارسیگنالینگ مربوط به تکثیرسلول های پوست دخیل می باشد. دکتر Yuping Lai نویسنده اول این مطالعه گفت: IL-17 به گیرنده های روی سلول های پوست متصل شده و سبب بیان REG3A می شود، سپس به پروتئین دیگری در داخل سلول متصل شده که باعث رشد سلول می شود.


  Gallo گفت: کشف نقش دوگانه REG3A، هدف جدیدی را برای درمان های مختلف فراهم می کند.
  دارویی که مانع از بیان REG3A شود می تواند راهی برای درمان پسوریازیس بدون سرکوب سیستم ایمنی سیستمیک که از عوارض درمان های فعلی است، شود. برعکس، دارویی که REG3A را تحریک و یا اثر آنرا تقلید کند می تواند سبب رشد سلول و افزایش بهبود زخم شود.

  صفحه 3 از 9 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
اکنون ساعت 08:57 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.
ﻛﭙﯽ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺪﻭﻥ ﺫﻛﺮ ﻣﻨﺒﻊ www.PsoriasisTalk.ir ﻣﻤﻨﻮﻉ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ