انجمن مجازی تخصصی پسوریازیس

در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها, دسترسی به انجمن های ویژه کاربران عضو شده و ... در سایت ثبت نام کنید . ثبت نام

تلگرام اینستاگرم انجمن در گوشی شما Follow us on Twitter Follow us on Facebook
 • سکوکینوماب (کسنتیکس، نوارتیس) داروي جديد برای درمان بزرگسالان مبتلا به پسوریازیس  سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، سکوکینوماب (کسنتیکس، نوارتیس) را برای درمان بزرگسالان مبتلا به پسوریازیس پلاک متوسط تا شدید که مناسب برای درمان سیستمیک یا فتوتراپی هستند را تایید کرده است.


  17A اینترلوکین (Interleukin-17A) به عنوان عامل اصلی بیماری زایی پسوریازیس در نظر گرفته شده است. سکوکینوماب یک آنتی بادی مونوکلونال به طور کامل انسانی است که پیش التهابی 17A اینترلوکین سیتوکین را مهار می کند . سکوکینوماب از طریق تزریق زیر جلدی تجویز میگردد.
  ایمنی و اثربخشی سکوکینوماب در چهار مطالعات بالینی شامل حدودا 2400 بیمار مبتلا به پسوریازیس پلاک که مناسب برای نوردرمانی یا درمان سیستمیک (دارویی است که به جریان خون جذب می شود و به تمام قسمت های بدن توزیع شده) بودند برقرار شد.
  بیش از نیمی از بیمارانی که سکوکینوماب دریافت کردند ، حداقل 90٪ کاهش در قرمزی پوست، ضخامت و پوسته پوسته شدن را در مقایسه با 21 درصد از کسانی که انبرل دریافت میکردند، تجربه کردند. بر اساس مقیاس استاندارد منطقه پسوریازیس و شدت ، سکوکینوماب همچنین در برابرنتایج مصرف انبرل آمار رضایت بخشی نشان داده و بیماران بیشتری پوستی به طور کامل پاک به دست آوردند.  با توجه به بررسی ارسال شده در سایت FDA ، هیچ مسائل ایمنی مهم در ارتباط با سکوکینوماب وجود ندارد. نتایج نشان داد که سکوکینوماب پاسخ بالینی بیشتر از دارونما به دست آورد، شایع ترین عوارض جانبی عبارتند از: اسهال و عفونت های تنفسی فوقانی

  پسوریازیس یک بیماری پوستی مزمن با واسطه ایمنی التهابی است که با اختلال قابل توجهی در کیفیت فیزیکی و روانی از زندگی همراه است. اختلال خود ایمنی مزمن که علت آن هنوز مشخص نیست، حدود 125 میلیون در سراسر جهان را تاثیر می گذارد. این اختلال، رشد سلول های پوست را تا ده برابر شتاب می بخشد، و با مناطق ملتهب،قرمز و فلس مانند روی پوست آشکار می شود.
اکنون ساعت 09:03 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.
ﻛﭙﯽ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺪﻭﻥ ﺫﻛﺮ ﻣﻨﺒﻊ www.PsoriasisTalk.ir ﻣﻤﻨﻮﻉ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ