انجمن مجازی تخصصی پسوریازیس

در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها, دسترسی به انجمن های ویژه کاربران عضو شده و ... در سایت ثبت نام کنید . ثبت نام

تلگرام اینستاگرم انجمن در گوشی شما Follow us on Twitter Follow us on Facebook
 • 7 آبان روزجهانی پسوریازیس


  روز جهانی پسوریازیس


  تصور كنيد دچار خارش پوست شده‌ايد و تصادفا پوسته‌ريزي هم داريد. پزشك هم به شما اطمينان داده كه بيماري شما مسري نيست و مشكلي براي كسي ايجاد نمي‌كند اما درمان قطعي هم ندارد. در اين شرايط چه انتظاري از اطرافيان خود داريد ؟ اگر انتظار همدردي نداشته باشيد حداقل انتظار برخورد بد و طرد شدن را نداريد ...
  اما متاسفانه اين اتفاقي است كه براي بيماران مبتلا به پسوريازيس رخ مي‌دهد ....


  روزي براي پسوريازيس
  سال‌ها بود كه سازمان‌هاي مختلفي براي داشتن يك روز جهاني براي بيماران مبتلا به پسوريازيس فعاليت داشتند. سرانجام اين تلاش‌ها سال ۲۰۰۴ به ثمر رسيد و با حمايت‌هاي مناسبي كه به عمل آمد يك «كميته هدايت‌كننده» شامل كشورهاي عضو و غيرعضو در سرتاسر دنيا بوجود آمد. اين كميته در جولاي ۲۰۰۴ تشكيل جلسه داد تا اهداف كلي مشخص شده و پيام‌هاي كليدي معرفي شوند. كنسرسيوم جهاني بيماران و موسسات با معرفي سال ۲۰۰۴ بعنوان سال آغازين اين حركت موافقت كردند و تا انتهاي سال ۲۰۰۴ با حمايت‌هايي كه توسط حاميان مالي اين حركت به عمل آمد اقدامات مفيدي انجام شد. اين اقدامات كه شامل توزيع جزوات بين كشورهاي عضو بود منجر به برگزاري هر چه باشكوه‌تر روز جهاني پسوريازيس در سال ۲۰۰۴ شد.


  هدف از روز جهانی پسوریازیس


  هدف اوليه اين چنين روزي در واقع تمركز و توجه به بيماران، پزشكان، پرستاران و عموم مردم است تا آگاهي آنها نسبت به پسوريازيس و آرتريت ناشي از آن افزايش يابد و بيماران مبتلا با حقوق خود آشنا شوند. روز جهاني پسوريازيس در واقع مسيري براي دسترسي بهتر به درمان‌هاي مناسب است  • بالا بردن آگاهی : اجازه دهید افراد مبتلا به پسوریازیس بدانند که آنها تنها نیستند و به منظور بالا بردن آگاهی مردم . برای برطرف کردن اشتباهات در مورد این بیماری ، مانند این دیدگاه اشتباه که پسوریازیس مسری است.

  • بهبود دسترسی به درمان : از دیگر اهداف روز جهانی پسوریازیس به منظور تشویق سیستم های بهداشت و درمان ، دولت ها ، پزشکان ، سرپرستان و تمام کسانی که مسئول مراقبت از پسوریازیس هستند .

  • ایجاد وحدت در میان جامعه پسوریازیس : ارائه بستر های نرم افزاری که از آن صدای بیمار از سراسر جهان توسط تصمیم گیرندگان کلیدی شنیده شود.


  به امید بهبودی و اطلاع سایر افراد جامعه از پسوریازیس
اکنون ساعت 08:35 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.
ﻛﭙﯽ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺪﻭﻥ ﺫﻛﺮ ﻣﻨﺒﻊ www.PsoriasisTalk.ir ﻣﻤﻨﻮﻉ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ