انجمن مجازی تخصصی پسوریازیس

در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها, دسترسی به انجمن های ویژه کاربران عضو شده و ... در سایت ثبت نام کنید . ثبت نام

تلگرام اینستاگرم انجمن در گوشی شما Follow us on Twitter Follow us on Facebook
 • اخبار عمومی در مورد پسوریازیس

  کشف پروتئین جدید برای درمان پسوریازیس و زخم های پوستی

  پروتئین پسوریازیس


  پسوریازیس یک اختلال خود ایمنی است که در آن سلول های پوست بطورکنترل نشده ای تکثیر می یابند. دربرخی از زخم ها یی که دیرالتیام می یابند مشکل، درست بر عکس این است: سلول های ترمیمی پوست به خوبی و با سرعت کافی رشد نمی کنند.


  به گزارش بنیان به نقل از ScienceDaily ، در مقاله منتشر شده در مجله Immunity ، محققان دانشگاه کالیفرنیا، مولکولی را توصیف کردند که ممکن است به درمان های جدید برای هر دو این بیماری ها منجر شود.
  یک تیم بین المللی از دانشمندان به رهبری Richard L. Gallo محقق اصلی این مطالعه، بیوپسی های پوست بیماران با و بدون پسوریازیس و همچنین پوست موش مبتلا به پسوریازیس با زخم هایی بر روی پشت را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. آنها کشف کردند که یک مولکول به نام REG3A به شدت در سلول های پوست طی پسوریازیس و التیام زخم بیان می شود، اما درشرایط نرمال پوست وجود ندارد.
  درآزمایش بر روی موش، محققان دریافتند که مهار REG3Aروند التیام زخم را کند کرده ، اما پسوریازیس را که معمولا با تکه های ملتهب ، سفید و فلس مانند پوست مشخص می شود از بین می برد.
  دانشمندان همچنین اشاره کردند که REG3A با همکاری با اینترلوکین 17 (IL-17) عمل می کند، اینترلوکین 17یک پروتئین سیستم ایمنی بدن است که در آبشارسیگنالینگ مربوط به تکثیرسلول های پوست دخیل می باشد. دکتر Yuping Lai نویسنده اول این مطالعه گفت: IL-17 به گیرنده های روی سلول های پوست متصل شده و سبب بیان REG3A می شود، سپس به پروتئین دیگری در داخل سلول متصل شده که باعث رشد سلول می شود.


  Gallo گفت: کشف نقش دوگانه REG3A، هدف جدیدی را برای درمان های مختلف فراهم می کند.
  دارویی که مانع از بیان REG3A شود می تواند راهی برای درمان پسوریازیس بدون سرکوب سیستم ایمنی سیستمیک که از عوارض درمان های فعلی است، شود. برعکس، دارویی که REG3A را تحریک و یا اثر آنرا تقلید کند می تواند سبب رشد سلول و افزایش بهبود زخم شود.
  This article was originally published in forum thread: اخبار عمومی در مورد پسوریازیس started by Alione View original post
اکنون ساعت 08:45 AM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.
ﻛﭙﯽ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺪﻭﻥ ﺫﻛﺮ ﻣﻨﺒﻊ www.PsoriasisTalk.ir ﻣﻤﻨﻮﻉ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ