انجمن مجازی تخصصی پسوریازیس

در صورتی که هنوز عضو نشده اید برای ارسال مطالب , دانلود فایل ها, دسترسی به انجمن های ویژه کاربران عضو شده و ... در سایت ثبت نام کنید . ثبت نام

RSS حمایت مالی انجمن تماس با ما شماره : 30001220002088 انجمن در گوشی شما Follow us on Twitter Follow us on Facebook
  • آخرین اخبار RSS Feed

   by Published on 02-17-2015 03:31 PM   سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، سکوکینوماب (کسنتیکس، نوارتیس) را برای درمان بزرگسالان مبتلا به پسوریازیس پلاک متوسط تا شدید که مناسب برای درمان سیستمیک یا فتوتراپی هستند را تایید کرده است.


   17A اینترلوکین (Interleukin-17A) به عنوان عامل اصلی بیماری زایی پسوریازیس در نظر گرفته شده است. سکوکینوماب یک آنتی بادی مونوکلونال به طور کامل انسانی است که پیش التهابی 17A اینترلوکین سیتوکین را مهار می کند . سکوکینوماب از طریق تزریق زیر جلدی تجویز میگردد.
   ایمنی و اثربخشی سکوکینوماب در چهار مطالعات بالینی شامل حدودا 2400 بیمار مبتلا به پسوریازیس پلاک که مناسب برای نوردرمانی یا درمان سیستمیک (دارویی است که به جریان خون جذب می شود و به تمام قسمت های بدن توزیع شده) بودند برقرار شد.
   بیش از نیمی از بیمارانی که سکوکینوماب دریافت کردند ، حداقل 90٪ کاهش در قرمزی پوست، ضخامت و پوسته پوسته شدن را در مقایسه با 21 درصد از کسانی که انبرل دریافت میکردند، تجربه کردند. بر اساس مقیاس استاندارد منطقه پسوریازیس و شدت ، سکوکینوماب همچنین در برابرنتایج مصرف انبرل آمار رضایت بخشی نشان داده و بیماران بیشتری پوستی به طور کامل پاک به دست آوردند.   با توجه به بررسی ارسال شده در سایت FDA ، هیچ مسائل ایمنی مهم در ارتباط با سکوکینوماب وجود ندارد. نتایج نشان داد که سکوکینوماب پاسخ بالینی بیشتر از دارونما به دست آورد، شایع ترین عوارض جانبی عبارتند از: اسهال و عفونت های تنفسی فوقانی

   پسوریازیس یک بیماری پوستی مزمن با واسطه ایمنی التهابی است که با اختلال قابل توجهی در کیفیت فیزیکی و روانی از زندگی همراه است. اختلال خود ایمنی مزمن که علت آن هنوز مشخص نیست، حدود 125 میلیون در سراسر جهان را تاثیر می گذارد. این اختلال، رشد سلول های پوست را تا ده برابر شتاب می بخشد، و با مناطق ملتهب،قرمز و فلس مانند روی پوست آشکار می شود.
   by Published on 10-29-2014 07:23 AM  تعداد بازدیدها: 148 


   روز جهانی پسوریازیس


   تصور كنيد دچار خارش پوست شده‌ايد و تصادفا پوسته‌ريزي هم داريد. پزشك هم به شما اطمينان داده كه بيماري شما مسري نيست و مشكلي براي كسي ايجاد نمي‌كند اما درمان قطعي هم ندارد. در اين شرايط چه انتظاري از اطرافيان خود داريد ؟ اگر انتظار همدردي نداشته باشيد حداقل انتظار برخورد بد و طرد شدن را نداريد ...
   اما متاسفانه اين اتفاقي است كه براي بيماران مبتلا به پسوريازيس رخ مي‌دهد ....


   روزي براي پسوريازيس
   سال‌ها بود كه سازمان‌هاي مختلفي براي داشتن يك روز جهاني براي بيماران مبتلا به پسوريازيس فعاليت داشتند. سرانجام اين تلاش‌ها سال ۲۰۰۴ به ثمر رسيد و با حمايت‌هاي مناسبي كه به عمل آمد يك «كميته هدايت‌كننده» شامل كشورهاي عضو و غيرعضو در سرتاسر دنيا بوجود آمد. اين كميته در جولاي ۲۰۰۴ تشكيل جلسه داد تا اهداف كلي مشخص شده و پيام‌هاي كليدي معرفي شوند. كنسرسيوم جهاني بيماران و موسسات با معرفي سال ۲۰۰۴ بعنوان سال آغازين اين حركت موافقت كردند و تا انتهاي سال ۲۰۰۴ با حمايت‌هايي كه توسط حاميان مالي اين حركت به عمل آمد اقدامات مفيدي انجام شد. اين اقدامات كه شامل توزيع جزوات بين كشورهاي عضو بود منجر به برگزاري هر چه باشكوه‌تر روز جهاني پسوريازيس در سال ۲۰۰۴ شد.


   هدف از روز جهانی پسوریازیس


   هدف اوليه اين چنين روزي در واقع تمركز و توجه به بيماران، پزشكان، پرستاران و عموم مردم است تا آگاهي آنها نسبت به پسوريازيس و آرتريت ناشي از آن افزايش يابد و بيماران مبتلا با حقوق خود آشنا شوند. روز جهاني پسوريازيس در واقع مسيري براي دسترسي بهتر به درمان‌هاي مناسب است   • بالا بردن آگاهی : اجازه دهید افراد مبتلا به پسوریازیس بدانند که آنها تنها نیستند و به منظور بالا بردن آگاهی مردم . برای برطرف کردن اشتباهات در مورد این بیماری ، مانند این دیدگاه اشتباه که پسوریازیس مسری است.

   • بهبود دسترسی به درمان : از دیگر اهداف روز جهانی پسوریازیس به منظور تشویق سیستم های بهداشت و درمان ، دولت ها ، پزشکان ، سرپرستان و تمام کسانی که مسئول مراقبت از پسوریازیس هستند .

   • ایجاد وحدت در میان جامعه پسوریازیس : ارائه بستر های نرم افزاری که از آن صدای بیمار از سراسر جهان توسط تصمیم گیرندگان کلیدی شنیده شود.


   به امید بهبودی و اطلاع سایر افراد جامعه از پسوریازیس
   by Published on 04-09-2014 10:08 PM

   فراخوان شرکت در طرح تحقیقاتی بیماری پسوریازیس منتشر شد

   مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد امروز گفت : با وجود این که در حال حاضر درمان های متنوعی برای بیماری پسوریازیس ارائه می شود اما هیچکدام درمان موثر قطعی به شمار نمی رود.
   باشعور با بیان این که طرح تحقیقاتی بیماری پسوریازیس در مرکز تحقیقات آلرژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اجرا می شود افزود : همه بیماران مبتلا به این بیماری در سراسر کشور می توانند در این طرح تحقیقاتی شرکت کنند و همه هزینه های درمانی ، دارویی و آزمایشات ایمنی شناسی لازم برای این بیماران رایگان است .
   وی اضافه کرد : در این طرح اثر درمانی داروی متوتروکسات بر افراد مبتلا به این بیماری مورد بررسی قرار می گیرد.
   باشعور گفت : علاقمندان به شرکت در این طرح می توانند همه روزه از ساعت 9 تا 12 با مرکز تحقیقات آلرژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد واقع در بیمارستان قائم (عج) با شماره 8458769 تماس بگیرند.
   در ایران آمار دقیقی در مورد این بیماری وجود ندارد، اما تخمین زده می شود به طور متوسط 2 درصد جمعیت به این بیماری مبتلا باشند.
   پسوریازیس یا داءالصَدَف بیماری پوستی مزمن خود ایمنی است. این بیماری هنگامی رخ می‌دهد که سیستم ایمنی بدن سیگنال‌های اشتباهی می‌فرستد که این سیگنال‌ها موجب افزایش سرعت چرخه رشد سلول‌های پوست می‌شود.
   برای بعضی از افراد بیماری پسوریازیس فقط آزاردهنده است اما برای بعضی دیگر این بیماری بخصوص اگر با ورم مفاصل همراه باشد موجب از کار افتادگی می‌شود.
   مشهد / واحد مرکزی خبر / علمی
   by Published on 01-10-2014 07:23 PM

   با سلام خدمت همه کاربران عزیز انجمن با توجه به سایست های انجمن مبتنی بر معرفی و آگاهی این بیماری به سایر افراد جامعه بر این شدیم تا در جشواره وب ایران که با همکاری کانون کار آفرینی ایران از اول آبان ماه سال جاری آغاز به کار کرده است شرکت کنیم و انجمن خودمون رو در بخش بهداشت و سلامت معرفی کنیم البته برای این کار به رای شما دوستان عزیز نیازمندیم .

   شرکت انجمن پسوریازیس ایران در جشنواره وب ایران


   برای حمایت از انجمن و رای آوردن ابتدا به لینک زیر یا لوگوی سمت چپ بالای انجمن رفته و با کلیک در صفحه باز شده با وارد کردن ایمیل و رای مثبت به انجمن رای دهید فقط دقت بعد از ایمیل دادن حتما به ایمیل خود رفته و رای گیری خود را تایید کنید


   رای دهی و حمایت از انجمن پسوریازیس ایران


   این رای دهی شما در رنک سایت ما در گوگل نیز تاثیر خواهد داشت چون تحت لیسانس W3H هست این سایت


   دوستان پس از رای دهی یا هرگونه سوال میتوانند در همین تاپیک اعلام کنند
   ممنون از حمایتتون
   by Published on 11-29-2013 01:33 AM

   داروی آلتبرل با هدف درمان بیماری آرتریت روماتوئید در کشور به تولید انبوه رسید.

   با تولید آلتبرل، ایران به دومین تولید کننده این دارو در دنیا تبدیل شد/ داروهای نسل جدید از جمله آلتبرل به جای از کار انداختن سیستم ایمنی بدن با مهار اختصاصی عامل ایجاد التهاب، احتمال بروز بیماری‌های بدخیم مانند سرطان را افزایش نمی‌دهد.

   ایلنا: رییس مرکز روماتیسم ایران از تولید داروی آلتبرل با نام علمی «اتانرسپت» که با بهره گیری از پروتئین‌های نوترکیب از سوی محققان ایرانی در کشور ساخته شده است، خبر داد و گفت: این دارو با هدف درمان بیماری آرتریت روماتوئید در کشور ساخته شده است.

   به گزارش ایلنا، فرهاد غریب دوست با اعلام این خبر گفت: نتایج کارآزمایی بالینی مقایسه داروی آلتبرل با داروی Enbrel که محصول کمپانی فایزر است، نشان از کیفیت مشابه این دو دارو دارد.

   وی ادامه داد: آلتبرل دارویی است با اثربخشی زیاد و در عین حال عوارض کم که برای درمان بیماری‌های خودایمن (اتوایمیون) مانند آرتریت روماتوئید (نوعی بیماری روماتیسمی که با التهاب مفاصل همراه است)، پسوریازیس (نوعی بیماری پوستی) و اسپوندیلیت آنکیلوزان (نوعی بیماری روماتیسمی که با التهاب و خشکی ستون فقرات همراه است) به کار می‌رود.
   ...
   by Published on 11-23-2013 09:45 PM
   content/attachments/17354-banner.jpg.html


   پیام مدیریت انجمن مجازی تخصصی پسوریازیس ایران :

   با عرض سلام خدمت کاربران انجمن پسوریازیس لازم به ذکر هست در ابتدا ضمن پوزش وعذر خواهی بابت بسته شدن انجمن به مدت 17 روز از تاریخ 16 آبان 1392 ، توضیحات لازم در مورد مشکلات و تغییرات بوجود آمده را متذکر شوم.

   متاسفانه متوجه شدیم که تعدادی از کاربران انجمن که در لباس دوستی و با انگیزه همکاری خالصانه و جذب اعتماد مدیر کل که پیش از آن در اداره و مدیریت انجمن سوگند یاد کرده بودند ، شروع به سو استفاده های ناپسند از کنترل پنل کاربری انجمن نموده و با بدست گرفتن دامنه قبلی انجمن (Pesoriasis.ir) از آن در جهت پیشبرد اهداف از پیش تعیین شده خود استفاده کرده اند و با ابراز تاسف فراوان مجبور شدیم تا دامنه جدیدی با آدرسی جدید برای انجمن تعیین کنیم.

   لازم به ذکر است که صاحب امتیاز دامنه قبلی (Pesoriasis.ir) شخص (Alione) بودند که در حال حاضر توسط کاربران متخلف مورد سو استفاده شخصی قرار گرفته و امتیاز آن را از اینجانب سلب و انجمن جدیدی بروی آن منتقل نمودند که هیچ گونه ارتباطی با انجمن مجازی تخصصی پسوریازیس ایران نخواهد داشت و ازین لحظه بنده هیچگونه مسئولیتی در قبال دامنه قبلی ندارم و انجمن مجازی تخصصی پسوریازیس ایران با سابقه فعالیت بیش از 2 سال در دامنه جدید با آدرس PsoriasisTalk.ir به فعالیت قبلی خود ادامه خواهد داد.
   ...
   by Published on 10-14-2013 04:04 PM  تعداد بازدیدها: 308 

   چگونه پلاک پسوریازیس با عفونت های ویروسی مبارزه می کند (2013/10/14 )
   پلاک های پسوریازیس به ندرت آلوده می شوند. مطالعه منتشر شده در Science Translational Medicine، ضایعات پسوریازیس با ضایعات درماتیت آتوپیک مقایسه شده اند. درحالی که افراد مبتلا به درماتیت آتوپیک از طریق آسیب ناشی از ضایعات پوستی در معرض عفونت هستند ، افراد مبتلا به پسوریازیس بسیار کمتر احتمال ابتلا به عفونت از طریق آسیب پوست پلاک خود دارند. این گزارش توضیح می دهد که چرا این امربه ویژه برای ویروس ها می باشد .
   یک سری از آزمایشات نشان می دهد که سلول های کمکی t نوع 17 نوع خاصی از سلول های سفید خون هستندکه پروتئین های ضد ویروسی را تحریک می کنند.
   اندرو جانستون، استادیار پوست در دانشگاه دانشکده پزشکی میشیگان گفت که محققان در حال حاضر پروتئین ضد باکتری و ضد قارچی را که در پلاک پسوریازیس توسط سیگنال ها و سلول هایی منتشر شده را شناسایی کرده اند ، اما برای پروتئین های ضد ویروس ، محققان منبع آن را نمی دانند .

   صفحه 1 از 8 12345 ... آخرینآخرین
   اکنون ساعت 04:34 PM برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.
   ﻛﭙﯽ ﺑﺮﺩﺍﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﻄﺎﻟﺐ ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺪﻭﻥ ﺫﻛﺮ ﻣﻨﺒﻊ www.PsoriasisTalk.ir ﻣﻤﻨﻮﻉ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ