ژله رویال چیست؟

 

ژله رویال چیست ؟
ژله رویال، موثر در کاهش التهاب پسوریازیس
مطلب ویژه….همراه ما باشید …👇🏻

ژله رویال

ژل رویال نوعی ماده غذایی است که توسط زنبورهای عسل تهیه می‌شود و معمولاً همه لاروها در سه روز اول زندگی از ژل رویال تغذیه می‌کنند، اما این جیره غذایی از روز چهارم تغییر می‌کند و جای آن را مخلوطی از عسل و گرده می‌گیرد، و تنها ملکه تا آخر عمر از ژل رویال تغذیه میکند

ژله رویال اصلی ترین مواد ارزشمند در بین زنبور عسل میباشد.
به زبان ساده تر میشود گفت ، ژله رویال عامل بقاء واولین ماده تشکیل دهنده یک کلنی با زندگی گروهی میباشد.
بدون تولید ژله هرگز زنبور عسل شکل نمیگرفت.
ژله رویال از طریق خود زنبور عسل تولید میشود و زمان تولید ان در بین کارگران به دوره سنین انها در ارتباط میباشد.
ژله رویال از طریق زنبوران کارگر تولید میشود.

بدین طریق که زنبورهای کارگر دارای دو غده بر روی سر خود می‌باشند بنام غدد زیرحلقی که توانایی تولید این ماده را از سن ۱۰ الی ۱۵ روزگی دارند. رنگ ژل رویال از سفید شیری تا زرد روشن بوده و ترش مزه می‌باشد.
این ژله دقیقا با سیکل دوره زندگی زنبور عسل وملکه در ارتباط میباشد .
ملکه در زمان زندگی تنها با ژله رویال تغذیه می‌شود. تمامی لاروها در سه روز اول لاروی با این ماده تغذیه شده و بعد از ۳ روزگی آن‌هایی که قرار است تبدیل به کارگر شوند با عسل و گرده تغذیه شده و آن لاروی که قرار است به ملکه تبدیل شود فقط با ژله رویال تغذیه شده.

 ژل رویال زود فاسد می‌شود و باید بعد برداشت مصرف شود.

بعد اشنایی جزیی با محصول، تاثیر درمانی ژله رویال را بخوانید👇🏻👇🏻

نحوه ی استفاده از ژل رویال بر روی پوست

  • مقدار معینی ژل رویال یا شاه انگبین را مانند کرم بر روی پوست. یا محل زخمهای پسوریازیس ویا جوش بمالید بعد از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید
  • باانجام این کار دو بار در روز وبه مدت یک هفته تاثیر این ماده ی شگفت انگیز را بر روی پوست خود مشاهده خواهید کرد.

پ ن ادمین

استفاده از ژله رویال در پسوریازیس پوسچولر ممنوع

پیشنهاد ما برای مصرف ژل رویال

ژل رویال را به دو صورت مصرف کنید

۱- نحوه مصرف ژل رویال به صورت خالص:هر روز صبح. ( ناشتا بهتر است ) به اندازه ی یک نخود( یک گرم)  ژل رویال را به صورت زیر زبانی مصرف کنید. تا از طریق بزاق  ( ژل رویال ) وارد جریان خون شود.

۲-نحوه مصرف ژل رویال مخلوط ژل رویال با عسل طبیعی. ژل رویال را به نسبت یک به بیست با عسل مخلوط میکنید. ( به طور مثال : ۱۰گرم ژل  رویال را با ۲۰۰گرم عسل مخلوط می کنیم)   و روزانه یک الی دو قاشق مربا خوری از مخلوط عسل و ژل رویال میل  بفرمایید. معمولا افراد به دلیل مزه ترش و گص مانند. ژل رویال از روش دوم جهت مصرف استفاده می کنند.

🔸🔹مدت زمان استفاده
در یک دوره ی ۳۰-۶۰روزه می تواند به طور قابل توجهی سطح کلسترول و تری گلیسیرید را در خون پایین آورد. در برخی از کشورها ژل رویال جهت جلوگیری از رسوب در عروق تجویز می شود. استفاده ازژل رویال اثرات مثبتی برگردش خون در مغزدارد که عمدتا باعث تسریع گردش خون در شریان ها وبخش مویرگی می گردد
همین تسریع گردش خون باعث کاهش التهابات پوستی میشود
افرادی که فعالیت فکری زیادی دارند با مصرف روزانه یک گرم ژل رویال می توانند بر خستگی خود غلبه کنند وهمچنین قدرت تمرکز وحافظه ی خود را بیشتر و بیشتر کنند.

دسته‌بندی‌ها: دارو ها,داروهای گیاهی,داروهای موضعی

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.