Trending

پیشرفت‌های درمان بیماری‌های پوستی کشور، همپای علم جهانی

پیشرفت‌های درمان بیماری‌های پوستی کشور، همپای علم جهانی

رئیس بیمارستان رازی گفت: دستاورد‌های ایران در حوزه پوست با سایر کشور‌ها برابری می‌کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، خانم دکتر ربابه عابدینی در کنگره سالیانه پوست و مو و نهمین کنگره درماتولوژی مبتنی بر شواهد لیزر افزود: این کنگره فرصت مناسبی برای تبادل دانش روز در حوزه پوست و مو است و متخصصان پوست و مو سعی دارند در این فرصت دو روزه دستاورد‌های علمی خود را ارایه دهند.
وی با بیان اینکه درمان بیماری‌های پوستی نسبت به گذشته بسیار متفاوت شده است ادامه داد: خوشبختانه در درمان بیماری‌های پوستی از جمله کک و پیس، اگزما، تاول‌های پوستی و جای زخم نه تنها نیازی به اعزام به خارج از کشور نداریم بلکه بیماران کشور‌های همسایه نیز برای درمان به ایران می‌آیند.
عابدینی با اشاره به کاربرد لیزر در درمان بیماری‌های پوست نیز گفت: خوشبختانه همکاران ما توانسته اند در زمینه استفاده از لیزر نیز در سال‌های اخیر تجربیات خوبی بدست آورند.

تولید داروی ایرانی در درمان ریزش موی سر
متخصص پوست و مو گفت: داروی ایرانی در درمان ریزش سکه ای مو بدست متخصصان ابداع شده است.
خانم دکتر نرگس قندی در کنگره سالانه پوست و مو و نهمین کنگره درماتولوژی مبتنی بر لیزر افزود: ریزش مو یا الوپسی یکی از عارضه های پوستی شایع در جهان و کشور ماست.
وی گفت:ریزش سکه ای موی سر در افراد جامعه ما شایع است و این بیماری با توجه به شدت بروز آن ۲ درصد جامعه را درگیر می کند.
این متخصص پوست و مو افزود: با توجه به اینکه این بیماری روحیه فرد را تضعیف می کند درمان های مختلفی در جهان برای آن انجام شده و در کشور ما نیز درمان های موفقی صورت گرفته است.
قندی گفت: خوشبختانه دارویی کاملا ایرانی با قیمت مناسب در درمان ریزش سکه ای موی سر ابداع شده است که می تواند برای بیماران امید بخش باشد

دسته‌بندی‌ها: اخبار,تحقیقات داخلی

برچسب‌ها: ,,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.