پسوریازیس ناخن

یک متخصص پوست و مو با بیان این که اگزما و پسوریازیس از شایع‌ترین عواملی می باشند که سبب فرورفتگی در ناخن‌ها می‌شوند، پیشنهاد نمود: در اشخاصی که فرورفتگی ناخن lبه سبب ضربه ایجاد می‌شود، کوتاه نگه داشتن ناخن‌ها و استفاده از دستکش در پیشگیری از ایجاد فرورفتگی موثر است.

دکتر ریحانه مهرگان در گفت وگو با خبرنگار «سلامت» ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه ضربه lبه ناخن از علل اصلی ایجاد فرورفتگی در ناخن‌ها است، گفت: فرورفتگی ناخن عارضه‌ای شایع است که معمولا در تایپیست‌ها و اشخاصی که با سازهای موسیقی کار می‌کنند، ایجاد می‌شود.
وی در ادامه افزود: ریزش موی سکه‌ای(آلوپسی آره آتا) از بیماری‌هایی است که سبب ایجاد این عارضه می‌شود.
این متخصص پوست و مو با تاکید بر اینکه برخلاف تصور عامه‌ی مردم کمبود ویتامین‌ها تاثیری در ایجاد فرورفتگی ناخن‌ها ندارد، یادآور شد: اگزما و پسوریازیس از شایع‌ترین عواملی می باشند که سبب فرورفتگی در ناخن‌ها می‌شوند.
دکتر مهرگان گفت: استفاده از درمان های موضعی مانند کورتن‌ها و استفاده از نرم نماینده‌ها در مبتلایان lبه پسوریازیس سبب می گردد، فرورفتگی ناخن برطرف شود.
وی همچنین خاطرنشان نمود: در اشخاصی که فرورفتگی ناخن lبه سبب ضربه ایجاد می گردد، کوتاه نگه داشتن ناخن ها و استفاده از دستکش در پیشگیری از ایجاد فرورفتگی در ناخن موثر است.
دکتر مهرگان گفت: استفاده از لاک ناخن و مواد سفت نماینده ناخن، تاثیری موقتی در lبهبود این عارضه دارد و تاثیر درمانی این مواد بیشتر جنبه ی تبلیغاتی دارد و lبه عنوان راهکار درمانی پیشنهاد نمی شود.
وی در پایان تاکید نمود:

کمبود کلسیم نقشی در ایجاد این عارضه ندارد و اشخاصی که دچار این مشکل می‌شوند باید با مراجعه lبه پزشک متخصص و بررسی علل ایجاد آن با تجویز پزشک درصدد رفع این مشکل برآیند.

 

دسته‌بندی‌ها: انواع پسوریازیس,پسوریازیس

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.