مقابله با پسوریازیس با درمانهای خانگی

مقابله با پسوریازیس با درمانهای خانگی

آن طور که متخصصین پوست می گویند ؛ با رعایت نکات زیر می توانید احساس راحتی بیشتر و سوزش کمتری کنید:

 

  • -رژیم غذایی منظمی داشته باشید،زیاد آب بنوشید و به اندازه کافی بخوابید؛این نکات به شما کمک می کند که وضعیت پوست شما وخیم نشود.

 

  • -از آنچه باعث شدت پزوریازیس می شود پرهیز کنید،تحقیقات نشان داده بعضی داروها ،جراحت های پوستی ،استرس، هوای زمستان ، استعمال دخانیات و استفاده از مشروبات الکلی باعث شدت پزوریازیس شما می شود.

 

  • -از لوسیون های نرم کننده پوست استفاده کنید و پوست خود را خشک نگه ندارید با این کار مانع ترک خوردن و خون آمدن پوستتان می شوید. رطوبت از خارش ،سوزش ودرد و همین طور پوسته کردن جلوگیری می کند.

 

  • -از خاراندن زخم ها پرهیز کنید.شکی نیست که پزوریازیس باعش خارش می شود .در حقیقیت نام پزوریازیس از یک لغت یونانی “Psora” به معنای خارش گرفته شده است.خاراندن باعث کنده شدن زخم ها و سوراخ شدن پوست شده و راه را برای ورود باکتری هموار ساخته و باعث ایجاد عفونت می شود؛ و همین طور خاراندن باعث خون آمدن و ایجاد زخم در قسمت های سالم پوست می شود.

 

  • – اگرچه آفتاب برای این بیماری مفید است اما آفتاب سوختگی آن را تحریک می کند، پس پانزده الی بیست دقیقه قبل از خروج از منزل از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.برای گرفتن افتاب ، ساعات ده تا دوازده روزهای بهاری ، بمدت ده دقیقه  مجاز و مفید است

 

  • -از لباسهای کتان و نخی استفاده کنید.پارچه کتان کمتر از دیگر پارچه ها باعث تحریک پوست می شود.

 

  • -از لوازم آرایش و صابون های محرک استفاده نکنید.خوابیدن در وان و استفاده از ( Coal Tar صابون سیاهی که از گاز و زغال کک ساخته می شود) و سپس مرطوب کردن پوستتان را فراموش نکنید این کار پولک های پوست شما را کمتر می کند.

دسته‌بندی‌ها: درمان های تجربی,روش های کنترل و درمانی

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.