طرز تهیه جوانه ها مخصوص خامگیاهخواران

روش تهیه جوانه ها 

دانه مورد نظر را به اندازه یک مشت در ظرف شیشه ای بریزید سرشیشه را با دولایه پارچه تنظیف پوشانده با کش محکم کنید . (پارچه را قبل از مصرف با آب و صابون بشوئید ) شیشه را تا حدود دو سه سانت تا بالای محتویات آن از آب آشامیدنی تمیز پر کنید

از انواع دانه ها، حبوبات و حتی غلات میتوان جوانه بدست آورد .

من شخصا جوانه ها را در خانه از دانه هایی که بصورت ارگانیک تهیه شده و مختص تهیه جوانه است، تهیه می کنم .

برای تهیه جوانه ها از شیشه های مخصوص یا کیسه های مخصوص این کار استفاده می کنم . کیسه میتواند از جنس کتان یا بهتر از آن کنفی و یا از الیاف گیاه شاهدانه و یا سایر الیاف طبیعی باشد .

اگر از شیشه استفاده می کنید، باید یک شیشه استوانه ای به اندازه دلخواه ولی معمولا متوسط (نه بسیار بزرگ نه شیشه کوچک . شیشه  جوانه باید مثلا بین 4تا5 برابر شیشه های معمولی مربا باشد)  درب این شیشه برای تهیه جوانه قابل استفاده نیست بلکه به جای اون میتوانید از پارچع تنظیف که سوراخدار است ( دولایه) استفاده کرده و آنرا به کمک یک کش لاستیکی برسر شیشه ثابت و محکم کنید .

من معمولا از دانه آفتابگردان ( با پوست یا بی پوست) ، دانه یونجه ، شبدر، گندم روسی، ماش، دانه لکم قرمز ، دانه بروکلی و دانه تربچه برای جوانه زدن استفاده می کنم . گاه از نخود سبز خشک شده و یا از جو نیز استفاده می کنم . ولی این سلیقه شخصی من است و شما در حقیقت میتوانید از همه جور دانه ها ، غلات یا حبوبات استفاده کنید .

تهیه جوانه از برخی از این مواد آسانتر و برخی دیگر سخت تر میباشد .  مثلا دانه آفتابگردان با پوست سخت بیرونی آن جوانه های سبز و بلند و بسیار مغذی و لذیذی تولید می کند ولی تهیه آن به مقداری  مهارت نیاز دارد . برای آن معمولا باید از کیسه مخصوص و یا حتی از خاک تمیز ارگانیک در یک سینی استفاده کرد . پرداختن به جزئیات در این مورد وقت گیر خواهد بود اما کتابهای مختلفی درباره طرز تهیه جوانه های مختلف و خواص آن وجود دارند که اطمینان دارم میتونن کمک کننده باشند .

دانه مورد نظر را به اندازه یک مشت در ظرف شیشه ای بریزید سرشیشه را با دولایه پارچه تنظیف پوشانده با کش محکم کنید . (پارچه را قبل از مصرف با آب و صابون بشوئید ) شیشه را تا حدود دو سه سانت تا بالای محتویات آن از آب آشامیدنی تمیز پر کنید .

برمبنای نوع دانه آنرا به مدت 12-24 ساعت درپشت شیشه آشپزخانه قرار دهید . ( نیازی به نور آفتاب نیست در این مرحله) پس از مدت زمان مربوطه شیشه را وارونه کنید تا آب آن خارج گردد سپس آنرا به صورت وارونه درون ظرف یا تشتک کوچکی بصورت مورب قرار دهید . روزی دوبار(صبح و شب) محتویات داخل شیشه را آبکشی کنید یعنی بدون برداشتن تنظیف سرشیشه به داخل شیشه آب بریزد . شیشه را چند بار آهسته بچرخانید تا همه محتویات درون شیشه خوب با آب تماس پیدا کنند . سپس شیشه را دوباره وارونه کنید تا آب آن خارج شده ودر ظرف یا تشتک بصورت مورب قرار دهید .

برمبنای نوع دانه بعد از یکی دو روز شاهد پیدایی جوانه ها خواهید بود. آنقدر به این عمل آبکشی روزانه و سپس وارونه نمودن و خارج شدن آب از شیشه ادامه دهید (معمولا بین 5-7 روز ) تاجوانه ها به میزان دلخواه قد کشند و بزرگ شوند آنگاه در شیشه را برداشته محتویات آنرا برای آخرین بار آبکشی کرده سپس در آبکش بگذارید تا آبش برود. جوانه ها برای مصرف آماده اند . برای خوردن میزان جوانه در روز محدودیتی وجود ندارد . هرچقدر اشتهایتان می کشد مصرف کنید .

از این جوانه ها میتوانید در سالاد ، برای آبگیری و یا در ساندویچ استفاده کنید . این جوانه ها در یخچال به مدت سه تا چهار روز قابل نگهداری هستند . آنها را در ظرف شیشه ای تمیز و دردار در یخچال نگهداری کنید .

از کلیه غلات ، حبوبات و دانه ها میتوانید جوانه تهیه کنید برمبنای سلیقه شخصی خود.

⚠️⚠️برخی عقیده دارند که جوانه های یونجه  شبدر دارای مواد سمی هستند.⚠️⚠️

تهیه جوانه شاهدانه کمی مشکلتر است. ولی از آن یا از ارزن هم میتوانید جوانه های خوشمزه و مغذی تهیه کنید .

پاید بدانید که جوانه ها بهترین آلترناتیو برای گرانی یا کمبود سبزی ها بخصوص سبزیهای ارگانیک هستند .

جوانه ها را میتوانید به راحتی در هر شرایطی و به قیمت بسیار ارزان در خانه تهیه کنید . یعنی همواره میتوانید باغچه ای از سبزیهای تازه ، مغذی و رضایت بخش در اختیار داشته باشید که نیاز به حمل و نقل و خریداری از بازار و مشکلات دیگری که امروزه در مورد تهیه مواد غذایی روزمره مان روبرو هستیم، ندارد . و هم برای انسان مفید است هم حیوانات و طبیعت را از صدمات وارده توسط انسان نابکار حفظ می کند .

دسته‌بندی‌ها: تغذیه,روش های کنترل و درمانی

برچسب‌ها: ,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.