Trending

طرح های مربوط به کشت سلولی با شتاب بیشتری انجام شود

طرح های مربوط به کشت سلولی با شتاب بیشتری انجام شود

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با هدف تهیه پوست مورد نیاز برای درمان بیماران مبتلا به سوختگی و زخم های دیابتی، باید در مراکز تحقیقاتی، پروژه های مربوط به کشت سلولی و سلول های اصلی سازنده روپوست (کراتینوسیت ها) با شتاب بیشتری انجام شود.

رضا ملک زاده، شنبه در بازدید از مرکز تحقیقات زخم و سوختگی شیراز بیان داشت: حمایت بیشتر از تحقیقات علمی در زمینه کشت سلولی، کراتینوسیت و پیوند پوست، به حل مشکلات بیماران مبتلا به زخم دیابت و سوختگی کمک بسیار موثری می کند.
وی افزود: زخم های مزمن در افراد دیابتی به دلایل مختلف، از جمله اختلال در روند تولید و ترشح فاکتورهای موثر در فرآیند التیام زخم، بسیار مورد توجه قرار گرفته و این مرکز بهداشتی درمانی نیز می تواند در این زمینه از پژوهش های علمی و محصولات دانش بنیان بهره گیرد.
ملک زاده ادامه داد: جایگاه کشورمان در تولید علم جزو 20 کشور برتر جهان است، باید با توجه به این جایگاه و رتبه علمی، به استفاده از دانش روز برای بهبود زخم های دیابتی و سوختگی، اهتمام بیشتری داشته باشیم.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین به استفاده گسترده از محصولات دانش بنیان که مبتنی بر تحقیقات علمی است برای ارتقای سطح سلامت مردم تاکید کرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این بازدید، با اشاره به توانمندی های مرکز تحقیقات زخم و سوختگی شیراز و ارتباط مستقیم آن با خدمات رسانی بالینی و حضور افراد علاقه مند در این حوزه، خواستار حمایت مستقیم معاون تحقیقات و فناوی وزیر بهداشت برای ایجاد شرایط مناسب کشت سلولی در مقیاس وسیع تر شد.
عبدالخالق کشاورز افزود: تحقق این امر، شرایط را برای درمان بیماران دچار سوختگی با درصدهای بالاتر و همچنین بیماران مبتلا به زخم های مزمن دیابتی، مهیا می سازد.

دسته‌بندی‌ها: اخبار,تحقیقات داخلی

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.