شارک کارتیلاژ یا غضروف کوسه فرآورده ای برای کاهش دردهای مفصلی و سوریازیس

شارک کارتیلاژ یا غضروف کوسه فرآورده ایست که برای درمان و کنترل بسیاری از بیماریها ی التهابی از جمله تخفیف درد ناشی از ارتریت و ترمیم بافت مفصلی و کنترل علامتی پسوریازیس به کار می رود

دانشمندان طبق تحقیقات دریافته اند که بدن انواع کوسه ها، تقریبا عاری ازهر نوع عفونت هستند و غضروف سخت و محکم آنها عامل ایمنی استثنایی و بالای آنها بوده است. غضروف‌ کوسه حاوی بیش از‌ 40 درصد پروتئین کلاژن خالص به‌ همراه اسیدهای ‌آمینه ضروری و غیرضروری است، که برای قابلیت ارتجاعی بافت‌ها، پارگی رباط و تاندون‌ها و رشد و بازسازی پوست و بافت پیوندی ضروری است.

غضروف کوسه منبع خوبی از مینرال‌هایی چون کلسیم، فسفر، منیزیم، پتاسیم، روی، آهن، کروم، منگنز و سیلیس است که جهت نگهداری و عملکرد نرمال سلول‌ها، ماهیچه‌ها، استخوان‌ها و مفاصل در بدن ضروری هستند.

غضروف کوسه منبع غنی کندراتین و موکوپلی ساکارید که هر‌دوی آن‌ها به‌عنوان عوامل طبیعی ضدالتهاب شناخته ‌شده‌اند . موکوپلی ساکارید ‌ها با جذب و حفظ رطوبت، به انتقال مواد مغذی به سلول‌هایی که به آن نیاز دارند، کمک می‌کنند. همچنین به عنوان اجزای ساختمانی غضروف مفاصل، در حفظ مایع مفصلی روان‌کننده، مؤثرند.

غضروف کوسه ارزش تغذیه ای بالایی برای عملکرد بهینه سلول ، داشتن پوستی سالم ، ارتقاء سیستم ایمنی و تقویت استخوان و مفاصل دارد. 

کپسول شارک کارتیلاژ بصورت کامل از غضروف کوسه تهیه شده است. غضروف کوسه از يك‌سو مي‌تواند با كاهش تورم، در تسكين درد ناشي از التهاب مفاصل مؤثر باشد و از‌سوي ديگر، از تشکیل عروق ‌خونی جدید که موجب پدیده آهکی‌شدن (سفت شدن) غضروفهای بین‌مفصلی می‌شود، جلوگیری كرده و در‌نتیجه ورم و درد را کاهش می‌دهد.

این محصول به ‌دلیل نداشتن گلوکزآمین برای افراد دیابتی مناسب است و این بیماران تحت نظر پزشک می توانند از آن استفاده نمایند. بررسی‌ها نشان داده مکمل‌های گلوكزآمين مقاومت به انسولين را در سلول‌ها بالا برده و در افراد دیابتی مبتلا به آرتروز، کنترل دیابت را مشکل می‌کنند. گرچه مطالعات بیشتری در این‌باره لازم است‌، با این وجود بیماران مبتلا به دیابت نوع دو بهتر است از مصرف گلوکزآمین خودداری کنند.

مقدار مصرف :

حداکثر روزی 3 بار هر بار 1 عدد کپسول همراه باغذا و یا مطابق دستور پزشک معالج .

⚠️🚫⚠️🚫موارد منع مصرف و هشدارها :

خانم های باردار و شیرده، افرادی که اخیراً حمله قلبی داشته اند،افراد مبتلا به بیماری های کبدی و افرادی که به محصولات دریایی آلرژی دارند، بهتر است قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

عملکردها و نتایج حاصل از مصرف کپسول شارک کارتیلاژ :

– بهبود درد و تورّم مفاصل

– کمک به ارتقاء سلامت مفاصل و انعطاف پذیری آن

– کمک به ترمیم غضروف ها

 

پ ن ادمین :

🚫⚠️مصرف هر فراورده ی دارویی ((گیاهی یا شیمیایی)) صرفا با تجویز و تشخیص پزشک مجاز می باشد 

دسته‌بندی‌ها: تغذیه,روش های کنترل و درمانی

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.