روغن هسته ی گوجه فرنگی و تسکین بیماریهای پوستی

همه خواص روغن هسته گوجه فرنگی که نمی دانستید

روغن هسته گوجه فرنگی سرشار از آنتی اکسیدان، استرول ها، اسیدهای چرب ضروری، ویتامین ها و مواد معدنی است. این ترکیبات فوق العاده، خواص شگفت انگیزی در درخشندگی پوست، ضخیم شدن تارهای مو، رفع ترک خوردگی شکم، درمان آکنه اسکار، جوش، آفتاب سوختگی، پیشگیری از پیری زودرس و بهبود بیماری های پوستی همچون اگزما و پسوریازیس دارد.

تا به حال نام روغن هسته گوجه فرنگی را شنیده اید؟ از خواص شگفت انگیز آن در زیبایی پوست و مو چه می‌دانید؟ روغن هسته گوجه برای بسیاری از مردم ناشناخته است، اما یک روغن حامل فوق العاده برای پوست و مو محسوب می‌شود. این روغن با استفاده از روش پرس سرد تهیه می‌شود. رنگ آن، نارنجی پر رنگ است و بوی تند گوجه را به همراه دارد.

روغن همانطور که گفته شد دارای رنگ نارنجی پر رنگ، قرمز و یا قهوه‌ای و بوی تند گوجه می‌باشد. بافت آن نسبتا سنگین است، اما به راحتی به پوست نفوذ می‌کند. این محصول را می‌توان به مدت دو سال در خارج از یخچال و بیشتر از دو سال در داخل یخچال نگهداری کرد. پیش از استفاده بهتر است کمی از آن را بر روی قسمتی از مچ یا بخش خارجی آرنج تست کرد. برای افزایش طول عمر روغن بهتر است در یخچال نگهداری شود.

ترکیبات روغن هسته گوجه

روغن هسته گوجه سرشار از آنتی اکسیدان، استرول ها، اسید‌های چرب ضروری، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌باشند.

آلفا لینولئیک اسید

لینولئیک اسید

اولئیک اسید

پالمیتیک اسید

استئاریک اسید

ویتامین A. لیکوپن ایزومر

لوتئین

بتا کاروتن

 

ویتامین E. پس از آگاهی از مواد مغذی تشکیل دهنده‌ی روغن هسته گوجه زمان آن رسیده تا از خواص شگفت انگیز آن در زیبایی پوست و مو بیشتر بدانید.

 

بهبود اگزما، پسوریازیس و التهاب با روغن هسته گوجه فرنگی

از آنجا که این روغن دارای خواص ضد التهابی است، برای برطرف کردن بیماری‌های پوستی همچون اگزما و پسوریازیس نیز بسیار مفید است.

رفع خشکی لب‌ها با روغن هسته گوجه فرنگی

قوام نسبتا سنگین روغن هسته گوجه، آن را تبدیل به یک مرطوب کننده‌ی قوی برای رفع خشکی لب‌ها کرده است.

درمان جوش با روغن هسته گوجه فرنگی

پوست‌های مستعد آکنه باید تمام آنتی اکسیدان‌های مورد نیاز خود را دریافت کنند. خوشبختانه روغن هسته گوجه حاوی تمام آنتی اکسیدان‌های مورد نیاز برای کاهش التهاب و بهبود ظاهر جوش هاست.

رفع خشکی و ترک خوردگی پوست با روغن هسته گوجه فرنگی

روغن هسته گوجه فرنگی برای رطوبت رسانی به پوست‌های خشک بسیار مفید است. بافت نیمه سنگین آن موجب تغذیه‌ی پوست و نرم شدن آن می‌شود. ساختار آن به گونه‌ای است که پوست را چرب نمی‌کند، چرا که در عمق آن نفوذ می‌کند.

 

دسته‌بندی‌ها: دارو ها,داروهای سنتی

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.