روشهای مختلف مصرف قارچ گانودرما

مصرف قارچ گانودرما چگونه است؟

برای مصرف ابتدا قارچ ها را به مقدار مورد نیاز آسیاب کنید. سپس می توانید قارچ گانودرما پودر شده را با چای و یا قهوه مخلوط کرده و کمی شیرین کنید و بنوشید. همچنین می‌توان پودر قارچ گانودرما را درون پوکه کپسول ریخته و پس از وعده غذایی یک عدد کپسول (یک گرمی) مصرف شود. (بین ۲ الی ۳ عدد در روز)

نحوه مصرف عصاره قارچ گانودرما

برای عصاره گیری قارچ گانودرما می توانید پودر قارچ را حداقل به مدت ۴ ساعت در آب بجوشانید و سپس عصاره به دست آمده را بین ۵ الی ۱۵ میلی لیتر در روز مصرف نمایید.

برای مصرف قارچ گانودرما به صورت دم کرده:

یک یا دو تکه بزرگ از این قارچ را درون قوری چینی (یا استیل مرغوب) بیندازید و به مدت یه ربع ساعت بجوشانید. این زمان میتواند بین ۱ تا ۳ ساعت هم باشد. سپس بگذارید تا سرد شود و نوش جان کنید. برای برطرف کردن تلخی قارچ گانودرما میتوانید از یک یا دو تکه شیرین بیان استفاده کنید. به این صورت که با هم دمشان کنید.

چه مقدار گانودرما در روز میتوانیم در روز مصرف کنیم؟

نحوه مصرف قارچ گانودرما

نحوه مصرف قارچ گانودرما

این موضوع بستگی به موارد مختلفی دارد، مثل سن، جنس و سلامتی و … . اما به طور کلی مصرف قارچ گانودرمای خشک شده بین از ۱ گرم تا ۳ گرم توصیه میشود و نباید از این مقدار بیشتر شود. در مورد گانودرمای تازه نیز، مقدار بهینه بین ۱۵ تا ۳۰ گرم در روز است.

قارچ گانودرما چه طبعی دارد؟

طبع این قارچ پرخاصیت سرد و تر میباشد. ماده های با ارزش زیادی در این قارچ وجود دارد که از این بین میتوان به ویتامین ث، ویتامین آ، ویتامین ب، ویتامین د، ویتامین ای، پتاسیم، فسفر، کلسیم، پلی ساکارید و تری ترپن ها و … اشاره کرد.

اثرات جانبی و عوارض قارچ گانودرما

در مورد این قارچ هنوز گزارشی مبنی بر عوارض جانبی آن مشاهده نشده است. با این حال در صورتی که دچار مواردی مثل سرگیجه، آبریزش بینی، درد معده، مشکلات گوارشی و … شدید از ادامه مصرف پرهیز کرده و به پزشک رجوع کنید.

  • اگر از داروهای کنترل فشار خون و رقیق کننده خون مصرف میکنید، لازم است در مصرف این قارچ محتاط باشید. چرا که خطر خونریزی را افزایش میدهد.
  • اگر زخم معده دارید امکان خونریزی وجود دارد.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی

در این مورد مطالعات زیادی انجام نشده و بنابراین بهتر است از مصرف این قارچ در این دوران اجتناب شود.

جوش صورت و آکنه

اگر در مصرف قارچ گانودرما زیاده روی کنید احتمالا دچار جوش صورت میشوید.

تاریخچه قارچ گانودرما لوسیدوم:

قارچ گانودرما لوسیدوم (Ganoderma lucidum) دارویی از دل طبیعت می باشد که تاثیرات آن بر روی سیستم ایمنی بدن اثبات شده است، به گونه ای این قارچ در آسیا توسط طبیبان به مقدار زیادی توصیه و تجویز میشود. پژوهش های صورت گرفته بر روی این قارچ تایید کننده این مطلب بوده که گانودرما لوسیدوم دارای مواد ضد سرطان است. این امر سبب آن شده است که روزانه به تعداد افرادی که از این قارچ به عنوان یک داروی کمک درمانی در درمان سرطان استفاده میکنند افزوده شود. با تمام این اوصاف، ضرورت انجام یک مطالعه و بررسی مروری بر روی اثرات این قارچ بر روی بیماری سرطان در فواصل زمانی گوناگون و به طور گسترده احساس میشود تا به کمک آن بتوانیم شناختمان از ویژگی های منحصر به فرد این قارچ را افزایش دهیم.

قارچ گانودرما انواع مختلفی دارد که با رنگ های بنفش، سبز، زرد، سیاه، سفید و قرمز دیده میشوند. بیشترین بررسی ها بر روی قارچ گانودرمای قرمز انجام شده است. گانودرما در زبان چینی به معنای درخت زندگی است که گویای ارزش این قارچ در چین باستان میباشد. حتی آثار این قارچ در تصاویر هنری معابد چینی مشخص است. در فرهنگ چینی این قارچ نماد زندگی شاد و عمر طولانی است.

رشد این قارچ با ارزش در جنگل ها و بر روی چوب های پوسیده صورت میگیرد که این امر باعث سختی دسترسی و یافتن آن میشود. به همین جهت از پرورش آنها برای تولید کافی از این قارچ استفاده میشود.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول تماس با : جناب آقای مجتبی خلیلی گچساران
۰۹۳۰۰۸۳۹۵۹۳
۰۹۱۷۶۲۶۹۵۹۳

🎗🎗قبل از مصرف و شروع هر روش درمانی با پزشک و فرد مطلع مشورت نمایید 🎗🎗

دسته‌بندی‌ها: دارو ها,داروهای گیاهی

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.