Trending

دکتراحسانی: رد پای علایم کووید ۱۹ در پوست / التهابات پوستی با بیماری کرونا مرتبط هستند

 

دکتر احسانی:

رد پای علایم کووید ۱۹ در پوست

التهابات پوستی با بیماری کرونا مرتبط هستند

دکتر امیر هوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو در گفتگو با یکتاپرس درباره تظاهرات پوستی مبتلایان به ویروس کووید 19 گفت: در حال حاضر تظاهرات پوستی بیماری کرونا به سه دسته کلی شامل ضایعات شبیه کهیر، ضایعات شبیه آبله مرغان و علایمی شبیه واکنش های دارویی تقسیم بندی می شود.

این عضو هیئت علمی بیمارستان پوست رازی افزود: معمولا این علایم در هفته های دوم و سوم ابتلا به کرونا در افراد اتفاق می افتد و خود به خود نیز از بین می روند.

وی به راه های درمانی این مساله اشاره کرد و اظهارداشت: افراد مبتلا به کرونا با عارضه پوستی معمولا با درمان های متداول و روزمره امروزی مانند آنتی هیستامین ها و داروهای موضعی که اغلب برای درمان کهیر، ویروس آبله مرغان یا واکنش های دارویی استفاده می شوند، درمان شده و بهبود پیدا می کنند.

احسانی: رد پای علایم کووید ۱۹ در پوست / التهابات پوستی با بیماری کرونا مرتبط هستند

وی به نوع نادر ضایعات پوستی در بیماران مبتلا به کرونا اشاره کرد و در این زمینه گفت: در شکل نادر علایم پوستی افراد مبتلا به کرونا نیز ضایعات پوستی ایجاد می شود که مشکلاتی در اندام ها ایجاد می کند و باعث تغییر رنگ و عدم خونرسانی می شود. گاهی اوقات این زخم ها منجر به از دست رفتن عضو می شود که این مورد بسیار نادر است.

وی تصریح کرد: معمولا عارضه های پوستی بیماران مبتلا به کرونا طولانی مدت نیست. شیوع آن نیز در حد متوسط است و نوع جنس و سن هم در ایجاد این عارضه ها تاثیری ندارد.

وی خاطرنشان کرد: بهتر است افراد با مشاهده هر گونه علایم پوستی و نگران کننده به نزد پزشک متخصص مراجعه کنند.

دسته‌بندی‌ها: اخبار,اخبار علمی

برچسب‌ها: ,,,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.