Trending

حلزون تراپی چیست؟


  1. حلزون تراپی

حلزون به معنی استفاده طبی و پزشکی از حلزونهای مخصوص و درمانگر است که خاصیت ترمیم کنندگی داشته و بیشتر برای پوست و بیماری های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.
حلزون تراپی به انگلیسی به معنی Snail Therapy گفته می شود.
پزشکان زیبایی پوست با تحقیقات دریافته اند که ترشحات مواد حلزون درمانی به دو شکل برای صورت مفید است یکی اینکه دارای آلاستین و کلاژن میباشند و دیگر پروتئینهای تشکیل دهنده پوست هستند و دوم باعث کاهش آسیب رادیکال می گردند.

 

حلزون تراپی زنده بهترین و لاکچری ترین روش پاکسازی پوست صورت است که هیچ نمونه دیگری ندارد و به معجزه زیبایی پوست شهرت یافته است

 

از نسخه حلزونی بقراط چه می‌دانید

۴۰۰ سال قبل از میلاد، بقراط پزشک یونانی در میان نسخه‌های شفابخش خود برای درمان بیماری‌های پوستی مراجعانش مرهمی از حلزون تجویز می‌کرد که از آن برای تسکین التهاب‌ها و درمان برخی از بیماری‌های پوستی استفاده می‌شود.

بقراط این مرهم را از مخلوط کردن حلزون‌های قطعه قطعه شده در شیری ترش مزه تهیه می‌کرد و آن را روی موضع بیمار و التهاب‌های پوستی مرهم می‌کرد. از دیدگاه بقراط این مرهم از یک طرف به دلیل خواص اعجاب انگیزش و از طرفی به دلیل خاصیت مرطوب کنندگی قوی‌اش خیلی سریع می‌توانست مناطق ملتهب، قرمز رنگ و تحریک شده پوست را تسکین دهد. ضمن آنکه او در یادداشت‌هایش بار‌ها به این موضوع اشاره کرده که استفاده مستمر از این کرم به منظور درمان موجب می‌شد تا پوستی که این مرهم روی آن گذاشته می‌شد به مرور روشن‌تر و درخشان‌تر از پوست سایر قسمت‌های بدن باشد.

ریسه‌های حلزون بر پیشخوان مغازه‌ها چه می‌کرد؟
بعد از بقراط، پزشکان و درمانگران زیادی از حلزون برای درمان برخی از ناراحتی‌های پوستی مانند کنترل آکنه، اگزما ، صدف و درمان التهاب‌های پوستی و حتی جوانسازی پوست استفاده می‌کردند و از خواص بی‌نظیر حلزون‌ها برای درمان بیماری‌های پوستی بهره می‌بردند.

حتی در برخی از متون طبی به این نکته اشاره شده که ۱۵۰ سال پیش ریسه‌هایی از حلزون از پیشخوان فروشگاه‌های عرضه دارو‌های طبیعی و پنجره داروخانه‌ها آویزان بود و به عنوان یک داروی طبیعی به مردم عرضه می‌شد. آن روز‌ها افراد زیادی برای جمع آوری حلزون به بیشه زار‌ها، مزارع و باغ‌های بزرگ می‌رفتند و حلزون‌های جمع آوری شده خود را به قیمت خوبی به درمانگران و پزشکان می‌فروختند تا آن‌ها با ساختن مرهم‌هایی از حلزون‌های قطعه قطعه شده برای درمان بیمارانشان از آن‌ها استفاده کنند.

 

کسانی که این روش را تجربه کرده‌اند می‌گویند حلزون‌ها سریع‌تر از حد تصور روی پوست حرکت می‌کنند، به راحتی از پوست جدا نمی‌شوند و به فرد احساس یک جریان خفیف الکتریکی را می‌دهند.
بعد از بیست دقیقه حلزونها برداشته می شوند، پوست پاک می‌شود و انتظار می‌رود فرد احساس طراوت و شادابی در پوست صورتش کند.
حلزون ماده لزجی به نام موکوس ترشح می کند که برای از بین بردن سلول های مرده پوست و جوان سازی پوست مورد استفاده قرار میگیرد. از حلزون در ساخت بسیاری از کرم ها و محصولات بهداشتی مربوط به پوست استفاده میکنند ولی استفاده از حلزون زنده به صورت مستقیم بر روی پوست تاثیر شگفت انگیزی در پی دارد , چون اثر هر ماده طبیعی از ماده شیمیایی بیشتر است.

راه رفتن حلزونها روی پوست صورت برای هر نفر حدودنیم  ساعت زمان می برد.

ماده لزجی(موکوس) که حلزون هنگام عبور از خود باقی می گذارد دربرگیرنده ترکیبی از پروتئینهای قدرتمند، آنتی اکسیدانها و هایولارونیک اسید است که به احیای رطوبت پوست کمک کرده، التهاب را فرو می نشاند و پوست مرده را از بین می برد.

پوست انسان و حلزون تقریبا دارای عناصر یکسانی هستند و تعادل بین کلاژن و الاستین موجود در پوست حلزون تقریبا مشابه پوست انسان است.

کلاژن، پروتئین اساسی نگهدارنده ساختمان پوست است. کیفیت و کمیت کلاژن پوست نقش زیادی در ظاهر آن دارد.  دریافت مقادیر متعادل کلاژن منجر به پدیدار شدن آثار جوانی پوست می شود.

الاستین پروتئینی است که در تمام بافت های پیونددهنده یافت می شود. این پروتئین مسئول حفظ توانایی بافت ها در برگشتن به حالت اولیه خودشان بعد از کشیدگی است. الاستین پروتئین ضروری برای حفظ جوانی و حالت کشسانی و ارتجاعی پوست است.

تعادل بین کلاژن و الاستین موجود در پوست حلزون همیشه حفظ می شود، زیرا حلزون به طور طبیعی توانایی تولید ماده ای را دارد که باعث تجدید پوست و حفظ سلامت آن می شود.
 
وقتی پوسته حلزون آسیب می بیند، به طور طبیعی ماده ای را تولید می کند که باعث ترمیم آن می شود. این ماده حاوی آنتی اکسیدان ها، مواد ضد التهاب، تقویت کننده ها، پروتئین ها، کوآنزیم ها و مواد ارتباط دهنده سلولی است. 

موکوس  حلزون سلول های آسیب دیده پوست را حل می کند و باعث ایجاد سلول های جدید و سالم می شود. در حقیقت باعث تجدید پوست می شود.

موکوس حلزون یک ماده چسبناک می باشد. این همان ماده ای است که در حال حاضر برای درمان التهابات پوستی، بهبود جای جوش و حتی ترک های پوستی در فرآورده های مختلف آرایشی استفاده می شود.
 
حلزون به دلیل داشتن این ماده، هرگز دچار عفونت یا التهاب پوستی نمی شود.

وقتی از حلزون روی پوست استفاده شود، باعث نرمی، شفافیت و کاهش قرمزی و التهاب پوست می شود.

تاثیرات شگفت انگیزحلزون برای پوست

قبل از استفاده از حلزون باید پوست شما تمیز باشد. وقتی حلزون را روی پوست تمیز خود حرکت دادید، موکوس حلزون با سلول های پوستی شما ترکیب می شود و اثرات زیر را به همراه دارد:

1- فرآیند درمان طبیعی آسیب های پوستی را تحریک می کند.

2- التهابات پوستی را کم می کند.
   
3- سلول های آسیب دیده پوست را حل می کند و باعث ایجاد سلول های جدید و سالم می شود. در حقیقت موکوس حلزون باعث تجدید پوست می شود.

4- سبب ترمیم سلول های آسیب دیده پوستی توسط اشعه ماورای بنفش نور خورشید می شود.

5- باعث رشد و تکامل مولکول های کربوهیدراتی نگهدارنده آب در پوست می شود. در نتیجه باعث حفظ رطوبت و نرمی پوست می گردد.

6- توانایی پوست را در تولید مواد ضد میکروبی بهبود می بخشد. در نتیجه با عفونت های پوستی مبارزه می کند.

7- باعث بهبود تیرگی، کدورت و لکه های پوست می شود. 

8- نوسازی سلول های پوستی را افزایش می دهد.

9- جای جوش و زخم های پوستی و ترک های پوستی را کم می کند.

10- با استفاده مداوم از حلزون، سطح پوست شفاف و درخشان می شود

 

ادامه دارد…..

هرگونه استفاده از مطالب فوق بدون ذکر منبع پیگرد قانونی و ممنوع میباشد

www.psoriasistalk.ir

 

دسته‌بندی‌ها: اخبار,تحقیقات علمی

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.