Trending

توصیه های ورزشی برای بیماران مبتلا به ” پسوریازیس

مطلب درخواستی اعضا
✅✅توصیه‌های ورزشی 🏊🤸‍♀🏄🏌🏋⛹🤾‍♀
برای بیماران مبتلا به ” پسوریازیس”

توصیه‌های ورزشی برای بیماران مبتلا به “پسوریازیس” که دچار مشکلات پوستی مزمنی هستند نمی‌توانند به راحتی ورزش کنند و عرق کردن باعث ایجاد حساسیت پوستی در آنها می‌شود.

افرادی که به بیماری پوستی “پسوریازیس” یا “صدفک” مبتلا هستند. غالبا برای ورزش کردن دچار مشکل می‌شوند. این بیماری یک بیماری مزمن خود ایمنی است و این بیماران در صورتی که ورزش کنند و در پی آن عرق کنند، احساس ناراحتی می‌کنند. با این حال با انجام تغییراتی خاص روی روند ورزش کردن می‌توان از این مشکل جلوگیری کرد.

یکی از پزشکان مرکز سلامت سانتامونیکا در کالیفرنیا می‌گوید :

🔵 بیماران “پسوریازیس” معمولا اضافه وزن دارند. با وجود اضافه وزن این افراد حساسیت و خارش پوستی بیشتری احساس می‌کنند.

🔵 تورم ناشی از این بیماری ممکن است برای این افراد مشکلات قلبی نیز ایجاد کند. ورزش می‌تواند به سلامت این افراد کمک کند.

ورزش خطر بیماری‌های قلبی – عروقی را کاهش می‌دهد. کاهش وزن نیز می‌تواند از دخالت بیماری بکاهد.

🔹🔹** شش توصیه زیر می‌تواند به بیماران “پسوریازیس” کمک کند تا بتوانند راحت‌تر ورزش کنند:

1. لباس ورزشی خود را با دقت انتخاب کنید.

بهتر است مبتلایان به این بیماری از لباس‌های گشادتر استفاده کنند. اصطکاک لباس با بدن باعث بیشتر شدن حساسیت می‌شود. بهتر است به قسمت‌هایی از بدن که پوست حساس‌تری دارند مانند سینه‌ها و کشاله ران کرم مرطوب کننده زده شود. اگر در گرمای تابستان ورزش می کنید از پودرهایی که عرق را جذب می‌کنند استفاده کنید.

2. با ورزش‌های آرام شروع کنید.

ورزش‌های هوازی سلامت قلبی – عروقی را افزایش می‌دهد. این ورزش‌ها برای شروع خوب هستند. باید به سلامت مفاصل نیز توجه کنید. حدود یک سوم بیماران مبتلا به “پسوریازیس” به آرتروز نیز مبتلا می‌شوند. اگر به باشگاه می‌روید از مربی خود بخواهید که ورزش‌هایی برای سلامت #مفاصل به شما معرفی کند.

3. شنا و ورزش‌های آبی را از برنامه خود حذف نکنید.

کلر باعث افزایش حساسیت بیماران “پسوریازیس” می‌شود، اما به طور کلی شنا و ایروبیک در آب برای این افراد مناسب است. قبل از رفتن به داخل آب استخر روی بدن لایه ضخیمی کرم مرطوب کننده بمالید. وازلین نیز برای زخم‌های شدیدتر توصیه می‌شود.

4. هنگامی که در فضای بیرون ورزش می کنید مراقب خود باشید.

آفتاب طبیعی باعث می‌شود که سلول‌های پوستی که تحت تاثیر بیماری قرار گرفته‌اند رشدشان کندتر شود، اما در ابتدا بیماران باید مدت زمان کمی (پنج تا 10 دقیقه) در برابر آفتاب قرار بگیرند.

استفاده از لباس‌های محافظ و کرم ضد آفتاب می‌تواند از سرطان پوست جلوگیری کند.

5. لوازم ورزشی خود را تمیز کنید تا عفونت نکنید.

لوازم ورزشی را قبل و بعد از ورزش تمیز کنید. بیماران “#پسوریازیس” بیشتر از دیگران در معرض عفونت هستند. به خصوص بیمارانی که زخم‌های باز دارند یا از داروهای مربوط به سیستم ایمنی بدن استفاده می‌کنند بیشتر در معرض عفونت قرار دارند. زخم‌های باز را بپوشانید و به خوبی تمیز نگه دارید.

6. بعد از دوش گرفتن از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
عرق حاوی نمک است که اگر بر روی پوست خشک شود باعث حساسیت می‌شود. بنا‌بر‌این بعد از فعالیت فیزیکی حتما دوش بگیرید. بعد از دوش گرفتن از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. سعی کنید کرم را زمانی که هنوز بدن کمی مرطوب است استفاده کنید تا از جذب شدن آن مطمئن شوید.

 

دسته‌بندی‌ها: پسوریازیس,عوامل کاهش و کنترل

برچسب‌ها: ,,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.