اگزمای پوستی چیست و چه کسانی را مبتلا می‌کند

اگزمای پوستی چیست و چه کسانی را مبتلا می‌کند؟

اگزما یک مشکل پوستی است که اغلب در افرادی که آلرژی دارند با نشانه‌هایی مانند خارش شدید، قرمزی، برآمدگی‌های کوچک و پوسته پوسته شدن ایجاد می‌شود.

اگزما، یک مشکل پوستی در افرادی که آلرژی دارند 

 

 

 

اگزما در سنین مختلف و در مناطق مختلفی از بدن دیده می‌شود.

به عنوان مثال در نوزادان اگزما بیشتر بر روی بازوها، پاها، گونه‌ها و پوست سر دیده می‌شود و اغلب در قسمت‌هایی که پوشک بسته می‌شود، وجود ندارد، اما در کودکان و بزرگسالان اگزما می‌تواند در دو طرف گردن، چروک‌های آرنج، پشت زانوها، مچ دست، دست ها، ساعد و صورت دیده شود.
 عواملی که اگزما را تشدید می‌کند : خشکی پوست درمان نشده با مرطوب کننده‌ها که اغلب در فصل سرما بیشتر دیده می‌شود، عرق کردن زیاد، استرس، تغییر ناگهانی دما، استفاده بیش از حد از صابون‌ها و مواد شوینده، عطر و پارچه‌ها و لباس‌های پشمی می‌تواند باعث بدتر شدن اگزما شود.

پوشاندن اگزما با لایه‌ای از کرم‌ها و پماد‌های مرطوب کننده باعث کاهش نشانه‌های آن می‌شود، کرم‌ها و پماد‌های استروئیدی نیز باعث تخفیف خارش و قرمزی پوست می‌شود، اما باید با تجویز پزشک مصرف شود، زیرا استفاده نادرست از این فراورده‌ها می‌تواند باعث آسیب به پوست شود.
قرص‌های آنتی هیستامین دیگر روش درمانی اگزما است که باید با تجویز و بنا بر تشخیص پزشک برای کاهش خارش شبانه اگزما مورد استفاده قرار گیرد.
استفاده از کرم‌ها و پماد‌های مرطوب کننده به ویژه در فصل سرما را موجب جلوگیری و همچنین تخفیف نشانه‌های اگزما میشود
مردم استان فارس در صورت داشتن هر گونه پرسش در زمینه مصرف دارو‌ها می‌توانند می‌توانید با مرکز اطلاع رسانی دارو‌ها و سموم دانشگاه علوم پزشکی شیراز با شماره تماس‌های ۱۹۰ و یا ۱۴۹۰ و یا ۳۲۳۳۱۰۱۷ (۰۷۱) تماس بگیرند و موضوع را با کارشناسان این مرکز در میان بگذارند.

دسته‌بندی‌ها: بیماری های مرتبط,پسوریازیس

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.