Trending

از خرید داروها در اینستاگرام و سایتهای غیر معتبر بپرهیزید


از خرید داروها در اینستاگرام و سایتهای غیر معتبر  بپرهیزید

یکی از کاربران اینستاگرام است که حدود ۶۹۸ هزار نفر دنبال‌کننده دارد. وی همچنین دارای بیماری پوستی پسوریازیس است که یک بیماری خود ایمنی مزمن محسوب می‌شود که بدن بیماران مبتلا، توسط لکه‌های قرمز یا سفید ملایم پوشیده شده و دارای التهاب است. این کاربر پرطرفدار اینستاگرام با یک شرکت داروئی فعال در حوزه بیوفناوری همکاری می‌کند که داروی ویژه بیماری پسوریازیس را ارائه می‌کند. دنبال‌کنندگان این فرد در اینستاگرام تنها به‌واسطه زیبایی ظاهری و شهرت وی، حرف‌هایش را پذیرفته و محصولات معرفی‌شده توسط وی را خریداری می‌کنند.

 شرکت‌ها ترجیح می‌دهند به‌جای خرید یک آگهی یک‌صفحه‌ای در روزنامه‌ها یا تیزرهای تلویزیون یا رادیویی، در اینستاگرام تبلیغ کرده و مخاطبان بیشتری را داشته باشند. این تبلیغات حوزه‌های مختلفی ازجمله لباس و پوشاک، کفش، تجهیزات الکترونیکی و… را شامل می‌شود اما یکی از حوزه‌های بسیار مهم که در اینستاگرام تبلیغ می‌شود، فروش داروها، وسایل پزشکی و سایر محصولات مرتبط با سلامت است.

 یکی از حوزه‌های بسیار مهم که در اینستاگرام تبلیغ می‌شود، فروش داروها، وسایل پزشکی و سایر محصولات مرتبط با سلامت است. متأسفانه عدم نظارت در این حوزه و تعریف نشدن استانداردهای لازم، خطرات زیادی را ایجاد می‌کند.

متأسفانه عدم نظارت در این حوزه و تعریف نشدن استانداردهای لازم، خطرات زیادی را ایجاد می‌کند برای مثال در اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی یکی از سلبریتی‌های مشهور در اینستاگرام اقدام به تبلیغ نوعی ایمپلنت زیبایی برای خانم‌ها و همچنین محصول بوتاکس کرد که موجب افزایش بسیار زیاد فروش این محصولات شد اما سازمان دارو و غذای ایالات‌متحده امریکا با بررسی و آزمایش این محصولات، اعلام کرد که استفاده از آنها خطرناک بوده و موجب افزایش احتمال ابتلا به سرطان پستان خواهد شد.

دسته‌بندی‌ها: اخبار,اخبار عمومی

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.