Trending

ازون تراپی بی ضررترین شیوه کنترل بیماریها از جمله پسوریازیس

ازون تراپی چیست؟

ازون O3 برای اولین بار توسط دکتر Christian Friedrich Schonbein آلمانی کشف و نامگذاری شد. اما دکتر آلبرت وولف پزشک آلمانی در سال 1915 از خصوصیات ازون در مصارف پزشکی مطالبی نوشت. وی در همان سال ها برای درمان زخم بستر از ازون استفاده کرد. در سال 1901 از ازون برای ضدعفونی آب آشامیدنی در طی جنگ اول جهانی استفاده میشد.

اما چرا تاکنون این نوع از درمان همگانی و جهانگیر نشده است؟

 • 1- مصرف پزشکی ازون نیاز به تنظیم دقیق دوز ازون دارد و تکنولوژی مناسب اینکار امروزه در دسترس است.
 • 2- تجربیات درمانی با ازون در دنیا در قیاس با سایر درمانهای شیمیایی امروزی کم بود. در این میان پزشکان کشور کوبا بدلیل تحریم طولانی مدت امریکا ، علاقمند به این روش درمانی شدند و بسیاری از تجربیات بدست آمده از ازون تراپی را در مقالات پزشکی ثبت کردند.
 • 3- چون ازون باید در فاصله اندکی پس از تولید استفاده شود پس قابل ساختن و صادرات نیست و بهمین دلیل شرکت های تجاری در این زمینه سرمایه گذاری نمیکنند.
 • 4- از طرفی شرکت های داروسازی بزرگ بدلیل در تعارض بودن این روش درمانی با منافع داروهای ساخته شده از انجام مطالعات روی ازون تراپی بطرق مختلف ممانعت مینمایند.

دبیر انجمن طب فیزیکی، توانبخشی الکترودیاگنوز ایران، با عنوان این مطلب که ازن می تواند سبب کاهش التهاب و تحریک روند ترمیم بافتها از طریق تنظیم متابولیسم، بهبود خون رسانی و کاهش رادیکالهای آزاد شود، اظهارداشت:

ازن درمانی می تواند به کاهش احتمال عفونت ، بهبود سیستم ایمنی در بیماران از جمله مبتلایان به زخم های مزمن منجر شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سید احمد رئیس السادات در هجدهمین کنگره طب فیزیکی، توانبخشی و الکترودیاگنوز ایران گفت: اخیراً استفاده از ازن درمانی در بیماریهای اسکلتی عضلانی از جمله اختلالات روماتولوژی، آرتریت پسوریاتیک ، بیماریهای پوستی مثل اگزما و پسوریازیس و ارتوپدی صدمات ورزشی و طب فیزیکی و توانبخشی رو به افزایش نهاده است.

تزریق داخل مفصلی گاز ازون با غلطتهای مناسب در ترمیم آرتروز و التهاب مفصل زانو -شانه و مچ بسیار اثرات حیرت آوری دارد…..کنتزل درد زانو در آرتروز با استفاده از ازون در بسیاری از کلینیکهای درد دنیا بکار میرود.

در بیماران آرتریت روماتوئید تزریف داخل مفصلی گاز ازون از پیشرفت بیماری و تخریب مفصلی جلوگیری میکند…سایان ذکر است که این نوع درمان بدون عارضه بوده و عوارض داروهای رایج درمان این بیماری را ندارد.

 

درمان با ازون ممکنست بنظر گران جلوه کند اما اثرات مفید و زندگی بخش آن قابل قیمت گذاری نیست……اینکه بتوانید بدون درد زانو راه بروید و در خیابانها و پارکها گردش کنید چقدر برایتان ارزش دارد؟…

 

جهت مشاوره و هرگونه سوال :

 • -دکتر شهرامیساری-خیابان فرهنگ -ساختمان پزشکان شهریار ۳ – ۰۱۱۳۳۳۲۳۶۰۱ -(مطب)
 • دکتر قربانخانی ،متخصص ارتوپدی و ازن تراپی
  تهران،میدان توحید ، خیابان ستارخان ، اول خیابان پاتریس ، پلاک 7،ط 4،واحد 7
  تلفن ۶۶۱۲۸۴۴۵-۰۲۱      ٫  ۰۹۳۵۴۶۴۶۱۴۶

 • اصفهان . نجف آباد . خیابان هفده شهریور غربی ، ساختمان آرام ، ساعت ٨تا ۱۳ جناب دکتر ایزدی پنجشنبه در مرکز حضور دارن
  ☎️ 42611700
 • قم میدان مطهری . خیابان مولوی . بیمارستان آیت الله گلپایگانی . این مرکز بصورت یکروز در میان فعال است جناب آقای دکتر ایزدی چهارشنبه ها در قم حضور دارند تلفن ۳۶۱۶۱۶۱۳۱۵- ۰۲۵
 • تهران . میدان ونک . خیابان ملاصدرا .خیابان شیخ بهایی جنوبی . نبش کوچه اعظم . پلاک ۲ طبقه اول هر روز ۹تا ۱۵ جناب آقای دکتر ایزدی یکشنبه و سه شنبه در مرکز حضور دارن
  ۸۸۰۴۶۵۱۵-۰۲۱      ٫  ۸۸۰۴۲۸۴۰- ۰۲۱
 • شیراز . خانم دکتر نیکفرجام . خ قصرالدشتنبش کوچه ۵۳ . ساختمان نوین واحد ۵۰۲ تلفن ۳۶۲۶۶۱۷۸-۰۷۱

 

دسته‌بندی‌ها: روش های کنترل و درمانی,سایر روش ها

برچسب‌ها: ,,

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.