آقایان چگونه باید از پوستشان مراقبت کنند؟

آقایان چگونه باید از پوستشان مراقبت کنند؟

آقایان نسبت به خانم‌ ها معمولاً توجه کمتری به پوست دارند و این بیشتر به خاطر باور های غلط اجتماعی از گذشته بوده است. ولی مراقبت از پوست برای آقایان نیز بسیار لازم و ضروری است و باید به آن توجه داشته باشند تا از پیری زودرس جلوگیری به عمل آید و پوست زیبا و شادابی داشته باشند.

پوست آقایان نسبت به خانم‌ ها دارای تفاوت‌ هایی است که مواظبت از آن را متفاوت کرده است. مثلاً پوست آقایان از پوست خانم‌ ها ضخیم‌ تر است و میزان رشد مو در قسمت صورت و بدن آنها بیشتر است.

علاوه بر تفاوت‌ های طبیعی به دلیل اینکه آقایان در محیط بیرون، کار می‌کنند و بیشتر در معرض نور خورشید و هوای محیط هستند باید مراقبت‌ های پوستی خاص خود را رعایت کنند. در این مطلب توصیه‌ های مراقبت از پوست مخصوص آقایان را گرد آوری کرده‌ایم که با توجه کردن به آنها می‌توانید پوست سالمی داشته باشید.

برای اصلاح صورت مواظب پوستتان باشید.

اصلاح صورت و تراشیدن ریش و سبیل در صورتی که به صورت اصولی صورت نگیرد سبب آسیب وارد کردن به پوست می‌شود. بسیاری از آقایان عادت دارند با استفاده از تیغ صورت خود را اصلاح کنند.

برای اینکه پوست آسیب نبیند باید از تیغ‌ های اصلی استفاده کرده و به هیچ عنوان از تیغ‌ های بی کیفیت استفاده نکنید. هنگام استفاده از تیغ فشار زیادی به تیغ وارد نکنید اگر از تیغ مناسبی استفاده کرده باشید به راحتی از پس مو های صورت بر می‌آید.

برای تمیز کردن تیغ آن را زیر آب نگه دارید تا مو های آن جدا شده و به این صورت اصلاح صورت راحت‌تر خواهد بود. علاوه بر اینها باید به جهت زدن تیغ هم توجه کنید و تیغ را در جهتی که مو رشد می‌کند روی پوست بکشید و حتماً از کرم و خمیر های اصلاح استفاده کرده و هیچ وقت روی پوست خشک از تیغ استفاده نکنید.

در طول شبانه روز به اندازه کافی بخوابید.

چنانچه می‌خواهید پوستی شاداب داشته باشید، مراقب خواب خود باشید. حداقل ۸ ساعت خواب در شب برای سلامتی و نشاط ضروری و مفید است. در هنگام خواب میلیون‌ ها سلول خراب شده در حین متابولیسم بدن از بین می‌روند و سلول‌ های پوست شما مجدداً ساخته می‌شوند و  پوست شما دوباره تازه می‌شود.

 

توجه داشته باشید در اطاقی که می‌خوابید حتماً باید هوای تازه جریان داشته باشد. اگر برنامه روزانه شما اجازه دهد، خواب کوتاهی در بین روز پس از نهار برایتان مفید است چون باعث شادابی و درخشش پوست شما می‌شود.

از قرار گرفتن طولانی زیر نور شدید آفتاب پرهیز کنید.

اشعه آفتاب بیشتر از هر عامل دیگر پوست شما را پیر می‌نماید. قرار گرفتن طولانی در مقابل نور آفتاب باعث از دست رفتن رطوبت و ذخیره لایه زیرین پوست می‌شود. در نتیجه موجب بروز چین و چروک‌ هایی روی پوست شما می‌شود.

اشعه زیاد و مستقیم نور خورشید باعث می‌شود پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و به پیری زودرس مبتلا شود. بنابراین هنگام بیرون آمدن از منزل حتماً از کرم‌ های محافظت کننده استفاده کنید تا پوست شما در مقابل صدمات ناشی از نور شدید آفتاب، باد و سرما محافظت شود. همچنین می‌توانید از کلاه و لباس مناسب برای جلوگیری از تأثیر مستقیم نور خورشید بر روی پوست استفاده کنید.

در هوای آفتابی حتماً از عینک آفتابی استفاده کنید.

تحقیقات نشان داده است که استفاده از عینک آفتابی بیشتر از کرم ضد آفتاب برای جلوگیری از ایجاد خطوط زیر چشم مؤثر است. در مقابل نور شدید چشم‌ های خود را به هم نکشید و برای جلوگیری از این کار در مقابل آفتاب حتماً از عینک مخصوص استفاده کنید.

چنانچه در بینایی شما اختلال وجود دارد به پزشک مراجعه کنید و از عینک طبی استفاده کنید. به هم کشیدن چشم‌ ها به تدریج باعث ایجاد چروک در زیر چشم می‌شود که منظره چندان جالبی ندارد. بنابراین به جای اینکه ناچار شوید هزینه گزافی برای از بین بردن چروک‌ های زیر چشم خود مصرف کنید بهتر است با عینک آفتابی از ایجاد این چروک ها جلوگیری نماید.

دسته‌بندی‌ها: اطلاعات عمومی,پسوریازیس

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را ارسال کنید

آدرس ایمیل شما در هیچ‌جا منتشر نخواهد شد.